fbpx

Author Archives: PD

29 Mar
0

Edi Rama është taksidari i kombit. Ai di vetëm të rrisë taksa, por jo të ndërtojë. U ka marrë shqiptarëve 2 miliard euro taksa të reja dhe nuk ka ndërtuar asnjë projekt të ri.

Fjala e plotë e Kryetarit të PD Lulzim Basha në Parlament. Sapo ra me këmbët e veta në gropën që vetë ka hapur, një njeri që me të vërtetë nuk mban përgjegjësi për asgjë që thotë, nuk mban përgjegjësi për ...

Me Shume
28 Mar
0

Vettingu në polici i dështuar, Agim Hysi i shkarkuar nga KLD, në krye të Shërbimit te Brendshëm të Policisë

Deklaratë e deputetit Gent Strazimiri Vettingu në polici do të bëhet nga një person me dosje me njollë, i shkarkuar nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë që në vitin 2002, për shkak se është gjetur i padenjë për të dhënë ...

Me Shume
28 Mar
0

Dalin në dritë prova të reja për lidhjen mes Tahirit dhe bandës së Habilajve.

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj Prokuroria e Krimeve të Rënda ka të faktuar të paktën prej 4 muajsh se lidhja mes Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe trafikantëve të drogës, bandës së Habilajve, mbahej edhe nëpërmjet Drejtorit të Policisë së ...

Me Shume
27 Mar
0

Të zgjedhurit të jenë produkt i drejtpërdrejt i vullnetit të anëtarëve të Partisë Demokratike

Njoftim për takimin e kryetarit Basha me studentë të Universitetit të Tiranës Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, bisedoi sot në selinë e PD me një grup prej 70 studentësh të Shkencave Politike të Universitetit të Tiranës. Studentët u njohën ...

Me Shume
27 Mar
0

Ne kërkojmë hapjen e negociatave, Edi Rama do të ndëshkojë shqiptarët e ndershëm, pasi mbron krimin

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim mbajtën mbledhje të përbashkët të Grupeve Parlamentare. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, theksoi se çështja kryesore e takimit është rreziku serioz që paraqet moshapja e negociatave për anëtarësim me Bashkimin Europian. Basha theksoi ...

Me Shume
26 Mar
0

Drejtësia nuk mund të vijë nga persekutorët, mos e prisni nga Edi Rama, Fatmir Xhafa, Gramoz Ruçi

Basha: Drejtësia nuk mund të vijë nga persekutorët, mos e prisni nga Edi Rama, Fatmir Xhafa, Gramoz Ruçi, mos e kërkoni nga Rilindja e krimit, ish-hetuesit e përsekutorët e komunizimit. Basha: Nuk jetojmë më në një vend demokratik. Këtu nuk ...

Me Shume
24 Mar
0

Deklaratë e Sekretarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Ervin Salianji

Ish doganieri Alket Hyseni, sot deputet i Partisë Socialiste, nuk është marrë akoma nën hetim nga Prokuroria për akuzën e rëndë të grabitjes së 11 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi. Vetë Alekt Hyseni, i besuari i Edi Ramës për ...

Me Shume
23 Mar
0

Alket Hyseni i PS i akuzuar për tjetërsim pronash në Dhërmi. Edi Rama hesht, Prokuroria nuk vepron. 

Deklaratë e nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë, Flamur Noka Deputeti i Partisë Socialiste Alket Hyseni është sot i akuzuar publikisht se ka vjedhur 11 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi nga familja Bua. Denoncimi publik u bë në emisionin “Të ...

Me Shume
23 Mar
0

Mosshpallja e emergjencës është përgjegjësi ligjore dhe penale

Basha: Mosshpallja e emergjencës është përgjegjësi ligjore dhe penale dhe çdo pasojë në jetët dhe shëndetin e banorëve të bashkisë së Shkodrës dhe bashkisë së Vaut të Dejës, çdo pasojë negative, është pasojë e mosveprimit, pra është vepër penale dhe ...

Me Shume
22 Mar
0

Urim i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në Ditën e Sulltan Novruzit dhe 22 marsit historik

U uroj nga zemra të gjithë vëllezërve dhe motrave bektashianë, Gëzuar ditën e bekuar të Sulltan Novruzit, ditëlindjen e Imam Aliut. Është dita e ringjalljes, dita që shënon fundin e dimrit të egër dhe nisjes së pranverës, është dita e ...

Me Shume