fbpx

Author Archives: PD

11 Jan
0

Njoftim i Administratorit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Albert Avdyli

8 janari ishte një ditë e keqe për demokratët! Më 8 janar një skenar dhune i parapërgatitur u zbatua ndaj Partisë Demokratike, duke rrezikuar jetën e dhjetëra demokratëve brenda dhe jashtë selisë. Jo vetëm që urdhëruesit, organizuesit dhe ekzekutorët nuk ...

Me Shume
07 Jan
0

Sali Berisha, me dhunën e paralajmëruar sot, kërkon ta kthejë selinë e PD në një bunker

Sali Berisha, me dhunën e paralajmëruar sot, kërkon ta kthejë selinë e PD në një bunker ku të strehohet ai, familjen e tij dhe trafikantët e drogës dhe vrasësit që e shoqërojnë në këtë rrugë të dëshpëruar kundër demokratëve.   ...

Me Shume
22 Dec
0

Bojkoti i PS në Komisionin Hetimor, Jorida Tabaku: Mbrojtje politike për incineratorët.

Bojkoti i PS në Komisionin Hetimor, Jorida Tabaku: Mbrojtje politike për incineratorët. DEKLARATË E N/KRYETARES SE PD JORIDA TABAKU, NË KRYESINË E KUVENDIT Sesioni parlamentar është duke vazhduar dhe sot mbledhjet e komisioneve, ndërkohë që flasim, janë duke u zhvilluar. ...

Me Shume
22 Dec
0

Publikimi i pagave të mbi 630 mijë qytetarëve, pjesë e skemës së patronazhimit për blerjen e zgjedhjeve. 

Publikimi i pagave të mbi 630 mijë qytetarëve, pjesë e skemës së patronazhimit për blerjen e zgjedhjeve. Edi Rama duhet të japë dorëheqjen! Ekspozoi mbi 630 mijë qytetarë para keqbërësve dhe hakerave. DEKLARATË E N/KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ ...

Me Shume
10 Dec
0

“Shumicë absolute”, Gazment Bardhi bën transparencën për Kuvendin Kombëtar të 18 Dhjetorit

  “Shumicë absolute”, Gazment Bardhi bën transparencën për Kuvendin Kombëtar të 18 Dhjetorit: Konfirmojnë pjesëmarrjen 69% e anëtarëve ose 5259 delegatë.   KONFERENCA E PLOTË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI   Përshëndetje të gjithëve! Jam së ...

Me Shume
12 Nov
0

Gazment Bardhi: Hallet dhe problemet personale secili t’i mbajë në shtëpinë e tij, jo në shtëpinë e demokratëve.

• “Mjaft u tallët me demokratët”, Gazment Bardhi: Hallet dhe problemet personale secili t’i mbajë në shtëpinë e tij, jo në shtëpinë e demokratëve. KOMUNIKIMI I PLOTË ME GAZETARËT I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM GAZMENT BARDHI Mirëdita të gjithëve! Jam sot ...

Me Shume
11 Nov
0

Nismëtarët për Kuvendin, tallje me demokratët. Nuk kanë 1/4 e firmave për mbledhjen e Kuvendit.

· Gazment Bardhi: Nismëtarët për Kuvendin, tallje me demokratët. Nuk kanë 1/4 e firmave për mbledhjen e Kuvendit. Ja ftesa për nismëtarët. · Deklarata e fortë e nr 2 të PD: Suel Çela në Elbasan i angazhuar për mbledhjen e ...

Me Shume
25 Oct
0

Komisioni “Becchetti”, PD: Rama shkaktar i dëmit 120 milionë euro, ka frikë të hetojë.

  PD dorëzon në Kushtetuese padinë për pengimin e Komisionit “Becchetti”, PD: Rama shkaktar i dëmit 120 milionë euro, ka frikë të hetojë.   DEKLARATA PËR MEDIA E N/KRYETARES SË PD GRIDA DUMA DHE SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD GAZMENT ...

Me Shume
21 Oct
0

Do të çojmë përpara axhendën e ndryshimeve kushtetuese si interesi më i mirë i shqiptarëve

• Do të çojmë përpara axhendën e ndryshimeve kushtetuese si interesi më i mirë i shqiptarëve për politikanë të pakorruptuar e te palidhur me krimin, për votën e lirë dhe për shërbim më të mirë të qytetarëve në territorin ku ...

Me Shume
04 Oct
0

Shqipëria me Edi Ramën është drejt autoritarizmit.

  Vjedhja e zgjedhjeve në Forumin e Grave të PPE: Shqipëria me Edi Ramën është drejt autoritarizmit. Albana Vokshi: Shqipëria ka bërë hapa mbrapa me demokracinë. Oligarkët dhe krimi i organizuar kontrollojnë vendimmarrjen. Albana Vokshi kërkon në EPP Women mbështetje ...

Me Shume