fbpx

Author Archives: PD

15 Feb
0

Kandidati i PD për bashkinë Shkodër Xhemal Bushati zhvilloi një takim në një prej kompanive më të mëdha në Shkodër Opportunity e cila ka rreth 600 punonjës, kryesisht të rinj

Kompanitë Call Center të cilat kanë një numër të konsiderueshëm punonjësish do të jenë në fokusin e kandidatit të PD për bashkinë Shkodër Xhemal Bushati. Një prej takimeve kandidati Bushati e zhvilloi tek Opportunity Group duke marrë mbështetjen e plotë ...

Me Shume
14 Feb
0

Nis pyetja e dëshmitarëve në Komisionin Hetimor për Inceneratorët, Jorida Tabaku: Objekt hetimi, kompanitë me zero eksperiencë

Komisioni Hetimor për Inceneratorët i drejtuar nga Kryetarja Jorida Tabaku, ka nisur marrjen në pyetje të administratorëve të inceneratorëve. Teksa është njohur se dëshmia e rremë dënohet me 6 vite heqje lirie, dëshmitarja e parë, Administartorja e Inceneratorit “Integrated Energy ...

Me Shume
14 Feb
0

Kandidati i PD për bashkinë Dibër, Luan Haka takime me banorët e Maqellarës: Asnjë investim në bujqësi, blegtori dhe zhvillimin e ekonomisë agrare në këto 9 vite të Rilindjes

Sot në Maqellarën me 15 mijë banorë , e braktisur totalisht nga keq-qeverisja lokale dhe ekzekutivi i Edi Ramës. Asnjë investim në bujqësi, blegtori dhe zhvillimin e ekonomisë agrare në këto 9 vite të Rilindjes. Banorët e fshatrave dhe fermerët  ...

Me Shume
14 Feb
0

Investigimi, gjenerali italian i “Gurdia di Finanza”, Fabrizio Lisi, u shpërblye me prona në Vlorë nga miqësia e tij me Agaçin. Ja provat që lidhin Edi Ramën me kanabizimit të Shqipërisë.

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ERVIN SALIANJI Arrestimi i ish-gjeneralit të Guardia di Finanza, Fabrizio Lisi, po nxjerr në dritën e diellit fijet që lidhin Edi Ramën me operacionin kriminal të kanabizimit të Shqipërisë. Investigimet e medias italiane dhe shqiptare, tregojnë ...

Me Shume
14 Feb
0

Kandidati i PD-së për Bashkinë Durrës Luan Hoti takon sipërmarrës të agroturizmit: Brenda 100 ditëve paketë fiskale që ndihmon biznesin.

Sipërmarrës të agroturizmit në zonën e Shkallnurit kanë takuar kandidatin e Partisë Demokratike për Bashkinë e Durrësit, Luan Hotin. “Ka qenë një kohë inekzistence ku bashkia vetëm aty rreth e rrotull godinës së vet mund të ketë funksionuar, nëse hedhim ...

Me Shume
14 Feb
0

PD, Dhurata Çupi: Hapet rruga për ndarjen e re territoriale në shërbim të qytetarëve. PD ngre grupin e punës.

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DHURATA ÇUPI Reforma teritoriale është një nga prioritet madhore të PD. Për ta çuar shërbimin pranë qytetarit, për ti dhënë atij mundësinë të zgjedhë përfaqesuesni e vet. Prandaj vendimi i parlamentit për nisjen e punës për ...

Me Shume
14 Feb
0

Ina Zhupa publikon videon: Pohimi i sinqertë që provon se në Tiranë nuk ka incenerator. Qytetarët kanë paguar 35 milion euro vetëm për të groposur plehrat

Plehrat në Sharrë groposen siç groposeshin para kësaj kontrate abuzive. Plehrat nuk digjen sepse inceneratori i Tiranës nuk ekziston! Ndryshimin e vetëm është që qytetarët kanë paguar 35 milion euro për të groposur plehrat sic groposeshin përpara! Dhe do të ...

Me Shume
13 Feb
0

ZBARDHJA E PYETJE-PËRGJIGJEVE TË KONFERENCËS PËR SHTYP

Pyetja: Ju thatë më parë që nga ana e mazhorancës ka pasur një presion mbi komisionet e thirrura dhe kërkuara nga Partia Demokratike në kuvend. Çfarë ju bën të besoni se komisioni për reformën zgjedhore dhe atë territoriale nuk do ...

Me Shume
13 Feb
0

Kreu PD, Basha: Sot është e qartë para çdo shqiptari, se si përmes inceneratorëve u janë grabitur shqiptarëve miliona euro.

Lulzim Basha: Të nderuar zonja dhe zotërinj, bashkëqytetarë, sot është një ditë e ndërmjetme mes disa javëve intensive të hetimit të skandalit të shekullit, skandalit të inceneratorëve dhe nisjes së një jave intensive, të hënën, të marrjes në pyetje të ...

Me Shume
13 Feb
0

Deputetja PD Bardeli: Shqipëria vendi më i varfër i rajonit, Rama 300 mijë euro për propagandë

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, GRETA BARDELI Shqipëria ka nivelin më të lartë të varfërisë në Rajon, ky është një fakt i konfirmuar nga çdo raport ndërkombëtar. Rreth një e treta e qytetareve jetojnë me më pak se 5 dollarë në ...

Me Shume