fbpx

Author Archives: PD

22 Feb
0

Basha me ministrin e Jashtëm të Vatikanit: Mirënjohje për rolin dhe kontributin tuaj në momente vendimtare për shqiptarët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me ministrinë e Jashtëm të Vatikanit, Kryeipeshkvi Paul Richard Gallagher. Në një postim në “Facebook”, shoqëruar dhe me foto nga takimi në Vatikan, kryedemokrati Basha thekson se ka diskutuar me ...

Me Shume
22 Feb
0

Basha në Parlamentin italian: Italia, mbështetësja kryesore e integrimit në BE. PD, angazhim maksimal për t’iu siguruar shqiptarëve standardet europiane

Kreu i PD-së Lulzim Basha është takuar gjatë vizitës së tij në Itali me kryetarin e Komisionit për Marrëdhëniet me Jashtë në parlamentin italian, Piero Fassino. Basha deklaron se Italia ka qenë dhe vazhdon të mbetet mbështetësja kryesore e anëtarësimit ...

Me Shume
22 Feb
0

INTERVISTA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA PËR RADIO VATIKANIN

Pyetje: Arsyeja juaj këtu është sepse patët një vizitë me sekretarin e selisë së shenjtë për marrëdhëniet e shtetin, kryepeshkop Imzot Pon Galleger, si kaloi takimi? Lulzim Basha: Së pari dua të shpreh kënaqësinë që ndodhem sërish në shtetin e ...

Me Shume
21 Feb
0

Basha: Rama në panik, kërkon të pengojë punën e komisionit për inceneratorët. Inkurajojmë prokurorinë të bëjë drejtësi për vjedhjen 430 milionë eurove!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar lidhur me debatet e zhvilluara sot në mbledhjen e Komisionit Hetimor për inceneratorët! Edi Rama dhe PS po bëjnë gjithçka për t’i ikur drejtësisë. Ata po përpiqen ta pengojnë dhe të largojnë vëmendjen nga puna ...

Me Shume
20 Feb
0

FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË TAKIMIN ME DEMOKRATËT E KAMZËS

Detyra numër një është ajo që i kemi vënë vetes që prej ditës së parë. Që prej asaj dite ku një pjesë jo e vogël e shqiptarëve kishin një fije besimi tek Edi Rama. Detyra e parë e çdo demokrati ...

Me Shume
20 Feb
0

DEKLARATAT E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, DHE E ANËTARËVE TË PD NË KOMISIONIN HETIMOR PËR INCENERATORËT, NË KONFERENCËN E SOTME PËR MEDIAN

Gjithë shqiptarët kanë parë javën e kaluar, sipas planit hetimor të komisionit të hetimit të inceneratorëve, dëshmitë tronditëse të një numri zyrtarësh dhe përfaqësuesish të kësaj afere. Zyrtarë shtetëror dhe përfaqësues të ashtuquajturave kompani. Kanë parë faktet se si është ...

Me Shume
20 Feb
0

FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË AKTIVITETIN ME RASTIN E 20 SHKURTIT, KU FIRMOSI PETICIONIN PËR DEKOMUNISTIZIMIN

Është kënaqësi që ndodhem këtu bashkë me deputetët e Partisë Demokratike, me drejtuesit e Partisë Demokratike, me rininë e Partisë Demokratike dhe me qytetarë të Partisë Demokratike, shumicën morale e cila e konsideron këtë ditë, një ditë shumë të veçantë ...

Me Shume
19 Feb
0

FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË TAKIMIN ME QYTETARËT E SHKODRËS, NË HAPJEN E FUSHATËS SË KANDIDATIT TË PD PËR BASHKINË, XHEMAL BUSHATI

Po e nis me një selfi se kam iluzionin që selfi, fotografia, do ta kujtoj e do ta ruaj, do ta përjetësoj këtë moment mahnitës, këtë moment të mrekullueshëm këtu në këtë kryeqendër që gjithkush, çdo shqiptar, çdokush që flet ...

Me Shume
19 Feb
0

Tabaku: Pronarët e inceneratorëve njohje të vjetër me ministrin Ahmetaj.

Në Komsionin Hetimor të Inceneratorëve ishte i pranishëm përmes platformës online, administratori i kompanisë së Inceneratorit të Fierit Loran Dusha. Ai paraqiti disa ditë më parë një test Covid-19 ku rezultonte pozitiv por këmbëngulja e opozitës për ta pasur dëshminë ...

Me Shume
19 Feb
0

Inceneratori i Fierit/ Jorida Tabaku: Armando Subashi ka përgjegjësi për ndryshimin e pronës. Kompensoi tokë provate me vlerë 460 milionë lek

Kryetarja e Komisionit Hetimor të Inceneratorëve Jorida Tabaku në konferencën për shtyp dhënë menjëherë pas mbledhjes së Komisionit Hetimor, u shpreh se arsyet se përse kryetati i Bashkisë së Fierit Armando Subashi ka shkuar në SPAK, lidhen posaçërisht me tokën ...

Me Shume