fbpx

Author Archives: PD

01 Mar
0

VIDEO/Basha: Qeveria të marrë masa për të kompensuar dhe lehtësuar financiarisht shqiptarët. Ja dy masa qe propozon PD

Në një situatë të rritjes së pritshme të cmimeve si pasoje e agresionit rus ndaj Ukrainës, vështirësitë ku ndodhen familjet shqiptare do të thellohen edhe më shumë. Prandaj duhet që menjëherë qeveria të ketë gati një plan masash që të ...

Me Shume
28 Feb
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

Të dashur bashkëqytetarë, Ndërsa ndjekim me shqetësim sulmin brutal dhe të paprovokuar të Rusisë mbi Ukrainën dhe qëndrojmë të vendosur pranë popullit të Ukrainës në këto ditë të vështira, me shpresën që ky agresion kundër një shteti sovran, në shkelje ...

Me Shume
26 Feb
0

FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË TAKIMIN ME TË RINJTË NË DURRËS

Mirë se iu gjej të rinj dhe të reja të Durrësit në këtë ditë të mrekullueshme, në këtë sfond të mrekullueshëm të Adriatikut, të cilit i jepni hijeshi me praninë tuaj këtu, edhe me besimin që rrezaton në sytë tuaj ...

Me Shume
26 Feb
0

PD: Në vjedhjen e inceneratorëve edhe Emirjana Sako. Dha 10 milionë euro nga buxheti, Durresi i mbytur nga plehrat

Shqiptarët kanë parë me zë dhe figurë se si janë vjedhur parate e tyre. Afera e inceneratorëve shpalosi përpara qytetarëve se si korrupsioni i përhapur në çdo nivel të qeverisjes, ka shkaktuar një dëm prej 430 milionë eurosh, familjeve shqiptare. ...

Me Shume
25 Feb
0

FJALA E KRYETARES SË KOMISIONIT HETIMOR PËR INCENERATORËT, JORIDA TABAKU, NË MBYLLLJE TË HETIMEVE

Sot në datën 25 shkurt është mbledhja e fundit e Komisionit Hetimor për Inceneratorët e cila shënon edhe fundin e hetimeve. Dëshira e përfaqësuesve të Partisë Demokratike ka qenë që ky Komision t’i vazhdonte hetimet, të kishim më shumë kohë ...

Me Shume
25 Feb
0

Kandidati i PD për bashkinë Shkodër Xhemal Bushati mirëpriti në një takim pedagogë të universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”

Kandidati Bushati tha bashkia do ketë bashkëpunim të afërt me universitetin e Shkodrës në takimin e zhvilluar me pedagogët. “Me pedagogët e Shkodrës duke folur për shqetësimet dhe problematikat e universitetit. Një ndër takimet më të vecanta për mua. Themelet ...

Me Shume
25 Feb
0

VIDEO/PD: Cili është pazari i takimit Berisha-Dako në Durrës?

Non grata me Dakon e Durrësit po përpiqen të përfitojnë në kurriz të demokratëve. Të korruptuarit dhe non-gratat po mbajnë njëri-tjetrin kundër PD, kundër shqiptarëve. Këta nuk duan që Shqipëria të ndryshojë!

Me Shume
24 Feb
0

KOMUNIKIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, ME MEDIAN NË PARLAMENT

Brenda parlamentit shqiptar nuk po ndiqet rendi i ditës, se s’ka si të ndiqet rendi i ditës. Në rendin e ditës janë dy marrëveshje ndërkombëtare të cilat kanë të bëjnë me ambientin, kanë të bëjnë me lundrimin detar, por në ...

Me Shume
24 Feb
0

REPLIKA E KRYETARIT BASHA NË SEANCË

E gjithë kjo betejë po bëhet për drejtësi padiskutim, që në qoftë se beteja do të ishte bërë me shpejtësi parafolësi do të ishte para dejtësisë për dosjen 184 dhe masakrën zgjedhore që i hapi rrugën asaj të 2017-ës dhe ...

Me Shume
24 Feb
0

FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË SEANCËN E PARLAMENTIT

Të dashur bashkëqytetarë, zonja dhe zotërinj, punimet e seancës të të enjtes kanë në rendin e ditës dy marrëveshje ndërkombëtare që kanë të bëjnë me ambientin dhe me lundrimin, Ndërkohë që në komisionin përbashkët parlamentar Shqipëri-BE që po përfundon, po ...

Me Shume