fbpx

Author Archives: PD

03 Mar
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA INA ZHUPA

Edi Rama nuk qeveris dot pa non grata e njerëz të inkriminuar. Ai punon, blen e vjedh vota në koalicion me parti non gratash duke sfiduar hapur vendimet e SHBA. Bashkëqeverisja me Tom Doshin në Shkodër e jo vetëm, është ...

Me Shume
03 Mar
0

Zëdhënësja e fushatës së Luan Hotit: Gjimnazi më i njohur i Durrësit “Gjergj Kastrioti” shembet nga bashkia pa prokurim

Deklaratë e Edlira Devollit, zëdhënëses së fushatës së kandidatit demokrat për Bashkinë e Durrësit, Luan Hoti Shkolla “Gjergj Kastrioti” po shembet sot. Shembja e shkollës së mesme “Gjergj Kastrioti”në qytetin e Durrësit, janë kryer në mënyrë jotransparente përsa i përket ...

Me Shume
03 Mar
0

KONFERENCA E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, DHURATA ÇUPI

Me dhjetëra orë dëshmi në komisionin hetimor për incineratorët nxorën para shqiptarëve të vërtetën e vjedhjes nga qeveria të 430 milionë eurove nga taksat tona. Përfshirja në këtë superaferë e drejtuesve më të lartë te qeverisë dhe të disa kryebashkiakëve ...

Me Shume
03 Mar
0

FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË TAKIMIN PËRMBYLLËS TË FUSHATËS PËR KANDIDATIN E PD PËR BASHKINË DIBËR, LUAN HAKA

• Basha në takimin përmbyllës të fushatës për kandidatin e PD: Ti japim fund izolimit të Dibrës. Është koha që qindra milionë euro të zhvatura të qytetarëve shqiptarë të taksave të tyre të kthehen tek shqiptarët, e të kthehen në ...

Me Shume
03 Mar
0

DASH konsideron Shqipërinë vendburim të prodhimit të canabist dhe element kyç i trafikut të drogës drejt BE. PD, Salianji: Konfirmoi atë që kemi paralajmëruar dhe kemi ngritur shqetësimin përhershëm se bashkëpunimi i qeverisë me grupet kriminale do të pillte krim dhe do të dobësonte sundimin e ligjit

Edi Rama e bëri Shqipërinë vendin më të korruptuar në Europë.Ka vetëm një forcë që mund të luftojë për të mirën e shqiptarëve dhe jo të baronëve të drogës, kjo forcë është Partia Demokratike. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ERVIN SALIANJI ...

Me Shume
02 Mar
0

NJOFTIMI PËR TAKIMET E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME BANORËT E LUSHNJËS NË MBËSHTETJE TË KANDIDATIT TË PD PËR BASHKINË, INDRIT SEFA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bashkë me kandidatin e Lushnjës, Indrit Sefa, kanë takuar qytetarë dhe biznese të këtij qyteti ku kanë dëgjuar shqetësimet e tyre dhe kanë kërkuar mbështetjen në zgjedhjet e ditë së diel. Qytetarët vlerësuan kandidaturën ...

Me Shume
02 Mar
0

 TAKIMET E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME BANORËT E RROGOZHINËS NË MBËSHTETJE TË KANDIDATIT TË PD PËR BASHKINË, FERDINAND SARAÇI

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar me qytetarë të Rrogozhinës për t’i kërkuar mbështetjen për kandidatin e PD-së në këtë bashki, Ferdinant Saraçi. Gjatë takimit të tyre me Bashën, qytetarët shprehen problemet e ndryshme të ndryshme që përballen ...

Me Shume
01 Mar
0

NJOFTIMI PËR TAKIMET E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME BANORËT E VORËS NË MBËSHTETJE TË KANDIDATIT TË PD PËR BASHKINË, YMER MARKU

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka qenë sot në Vorë në mbështetje të kandidatit Ymer Marku ku është takuar me qytetarët, të cilët shprehën problematikat mbi rindërtimin e shtëpive të dëmtuara nga tërmeti si dhe vështirësitë ekonomike. Biznesmenet e ...

Me Shume
01 Mar
0

Inceneratorët, PD padi në SPAK për kryetaren në detyrë të bashkisë Durrës

PD ka nisur denoncimin e kesaj afere prej vitesh. Komisioni i Inceneratoreve vërtetoi ate qe ka thënë PD, qe qeveria “Rama” vodhi 430 mln euro. Ne fund te konferencës do dorëzojmë padi penale ne SPAK. Sot do shpjegoj skemën korruptive, ...

Me Shume
01 Mar
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ORJOLA PAMPURI

Pasi emëroi kandidaten për kryebashkiake ne Shkodër, Tom Doshi rikthen në detyrë edhe Serdar Hoxhën, në postin e kryeinspektorit për Veriun në Inspektoratin e Ndërtimit. Riemërimi i tij në këtë post ka për qëllim blerjen e votave në zonën e ...

Me Shume