fbpx

Author Archives: PD

24 Jan
0

PD: Qeveria përgjegjëse për rritjen e çmimeve. Jorida Tabaku kërkon dëgjesë me Ministrinë e Financave

Nënkryetarja e Padtisë Demokratike, Jorida Tabaku ngriti në komisionin e ekonomisë një nga shqetësimet kryesire të qytetarëve, rritjen e çmimeve. Ajo tha se rritja e çmimeve dhe e inflacionit po varfërojnë më shumë njerëzit dhe se përgjegjëse kryesore është qeveria ...

Me Shume
23 Jan
0

Basha poston videon nga takimi në Durrës: Demokratët janë të bashkuar në qëllimin e tyre për të ndërtuar një të ardhme më të mirë

Ditë pas dite shqiptarët po binden se demokratët janë të bashkuar në qëllimin e tyre për të ndërtuar një të ardhme më të mirë. Mënyra si ne shpalosim me qytetari vizionin që kemi për politikën, për luftën kundër korrupsionit, për ...

Me Shume
22 Jan
0

Basha poston fotot nga takimi me demokratët në Durrës: Në aleancë me qytetarët do të sjellim ndryshimin që për shumë gjatë është mohuar dhe një të ardhme më të mirë për të gjithë

Demokratët e Durrësit kanë zgjedhur të ardhmen, kanë zgjedhur shpresën sepse vetëm kështu mund t’i shërbejmë Shqipërisë dhe shqiptarëve, duke i dhënë fund tranzicionit, korrupsionit endemik dhe kulturës përçarëse, që synon ta mbajë këtë vend, peng të një grushti të ...

Me Shume
22 Jan
0

Anëtarja e Këshillit Kombëtar, Edlira Devolli: Foltorja dhe lëvizjet e Berishës nuk janë parimore, të bashkohemi kundër së keqes që ka kapluar Durrësin e mbarë Shqipërisë

I nderuar kryetar i PDSH, Lulzim Basha, të nderuar motra dhe vëllezër demokratë Situata në të clën ndodhet familja jonë politike e ka zanafillëm me 9 shtator. Deri atë ditë ishim të gjithë bashkë dhe të mërzitur për zgjedhjet e ...

Me Shume
22 Jan
0

Jorida Tabaku nxjerr dokumentin 10 milione euro: Si u vendosen bashkite ne sherbim te incineratorit te Tiranes

Përditë bëhet më e qartë përse socialistët bllokuan hetimin për aferën e inceneratorëve në Komisionin Hetimor.   Ato duan të mbulojnë provat për grupin të strukturuar kriminal që ende sot e kësaj dite merr nga xhepat e shqiptarëve miliona euro. ...

Me Shume
22 Jan
0

Basha poston videon nga mesha e parë të Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës

I lumtur të merrja pjesë në meshën e fillimit të shërbesës baritore të të emëruarit nga Papa Francesku, Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës. Urime të përzemërta Imzot Dodaj, Zoti e shoqëroftë në detyrën e tij të re! ...

Me Shume
22 Jan
0

FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA,  ME STRUKTURAT DREJTUESE TË DEGËS 8 TË PD NË TIRANË

Faleminderit Pëllumb dhe mirë se ju gjej të dashur drejtues, anëtarë të strukturave të degës 8 ku vij jo thjesht si kryetar i Partisë Demokratike, por si anëtar i degës 8, këtu në këtë zonë të zemrës së Partisë Demokratike ...

Me Shume
21 Jan
0

Ervin Salianji nga Devolli i Korces: Bashke kemi zgjedhur te ardhmen. I zgjasim doren kujtdo qe ka kontribut.

Devoll. Si shumë prej demokratëve të tjerë e kemi nisur nga zero dhe e di si është rrugetimi brenda partisë, i di hilet, padrejtësitë dhe mungesën e meritës! Bashkë kemi zgjedhur të ardhmen dhe së bashku do ti shtrijmë dorën ...

Me Shume
21 Jan
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha,  përkujton Presidentin Ibrahim Rugova: Simbol i përpjekjeve të Kosovës për pavarësi

Ne përulemi me mirënjohje të thellë kombëtare në këtë përvjetor të ndarjes nga jeta, para emrit dhe veprës së përjetshme të Ibrahim Rugovës, simbolit të përpjekjeve të Kosovës për pavarësi dhe shqiptarit që udhëhoqi lëvizjen më të madhe paqësore të ...

Me Shume
21 Jan
0

Mbyllja e shkollave për mungesën e ngrohjes, PD: Dështim i Edi Ramës me arsimin. Miliona euro për ngrohjen e vet, asnjë investim për fëmijët

DEKLARATË E DEPUTETES MERITA BAKIU, ANËTARE E KOMISIONIT TË ARSIMIT Të dashur qytetarë! Të hënën, të martën dhe të mërkurën qeveria ka lajmëruar së do të jetë ftohtë dhe me ketë rast ka mbyllur shkollat nga veriu në Jug. Partia ...

Me Shume
1236912