fbpx

Author Archives: PD

08 Feb
0

Kandidati i PD për Shkodrën, Xhemal Bushati e nis fushatën me të rinjtë: Është koha e tyre. Meritokraci dhe gjithë vëmendjen e duhur

Takimi i parë, jo rastësisht me të rinj dhe të reja të Shkodrës. Sepse nuk kemi kohë më për të humbur. Boll më! Është koha e tyre. Meritokraci dhe gjithë vëmendjen e duhur. Për të rinjtë, sepse janë ata e ...

Me Shume
08 Feb
0

Kryetarja e Komisionit Hetimor për Inceneratorët, Jorida Tabaku:  Proçedurat, pronat dhe shkeljet financiare të gjetura nga KLSH, elementët kryesorë të hetimit për inceneratorin e Fierit.

PJESË NGA FJALA E KRYETARES SË KOMISIONIT HETIMOR PËR INCENERATORËT, JORIDA TABAKU Shkeljet e konsideruara nga KLSH që bëjnë pjesë në grupin financiar të shkeljeve. Sipas KLSH-së, përveç pjesës së proçedurës menaxhimit dhe lidhjes së kontratës, zbatimit të kontratës, problematika ...

Me Shume
08 Feb
0

 Anëtari i Komisionit Hetimor për Inceneratorët, Lefter Gështenja: Ja shkeljet e “Inceneratorit të Fierit”.

FJALA E ANËTARIT TË KOMISIONIT HETIMOR PËR INCENERATORËT, LEFTER GËSHTENJA Faleminderit kryetare! Une doja ta nisja me nje shqetsim edhe pse dje u miratua plani hetimor I ketij komisioni duke shtyre afatin edhe pse ky afat ishte afati ligjor 3 ...

Me Shume
08 Feb
0

Anëtarja e Komisionit Hetimor për Inceneratorët Dhurata Çupi bën publike panoramën e skemës së Inceneratorit të Fierit: Është punuar me një shpejtësi akute nga ministritë e linjës për procedurat e koncensionit.

FJALA E ANËTARES SË KOMISIONIT HETIMOR PËR INCENERATORËT, DHURATA ÇUPI Ka një shkresë që në dosje gjendet pa referenca, pa numër dhe datë nga Drejtoresha e Punëve Publike. Duke qenë pa referenca nuk po preferoj të përmend emrin e zonjës ...

Me Shume
08 Feb
0

Kreu PD Basha në EPP për Ukrainën: PD mbështet përpjekjet e SHBA dhe BE për zgjidhje diplomatike. Të qëndrojmë krah për krah në aleancën tonë euroatlantike

Kosova, rajoni dhe situata e tensionuar mes Ukrainës dhe Rusisë, ishin pjesë e diskutimit të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, ne Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane. Sa i përket situatës në Ukrainë, zoti Basha theksoi se Partia Demokratike mbështet ...

Me Shume
08 Feb
0

Kryetari i PD, Basha në EPP: Të përmbyllet procesi i njohjes së Kosoves nga vendet e BE-së dhe marrëveshja me njohjen reciproke me Serbinë

Në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane, zoti Basha kërkoi që këto kohë të trazuara të jenë nxitëse për Europën, që t’i kushtojë më shumë vëmendje dhe të ushtrojë një ndikim më të madh për njohjen e Kosovës nga vendet ...

Me Shume
08 Feb
0

Asambleja politike e EPP, kryetari PD, Basha: Reformat zgjedhore, territoriale dhe lufta kundër korrupsionit janë prioritare që Shqipëria të ecë përpara

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane, e cila i zhvilloi punimet online. Krahas luftës kundër korrupsionit, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, renditi si prioritete të PD-së, edhe reformën zgjedhore dhe ...

Me Shume
07 Feb
0

Rikthimi i hetimit për incineratorët, PD e angazhuar t’i shkojë deri në fund hetimit, përfshirë Edi Ramën. Jorida Tabaku tregon detaje nga plani i hetimit.

DEKLARATË E KRYETARES SE KOMISIONIT HETIMOR PER INCENERATORËT, JORIDA TABAKU Sot më në fund, pas pothuajse 2 muajsh e gjysëm, Komisioni Hetimor, miratoi planin e hetimit. Plani i hetimit merr parasysh të gjitha sygjerimet dhe shqetësimet që ka pasur opozita ...

Me Shume
07 Feb
0

Kandidati i PD për Dibrën, Luan Haka, zbulon sloganin dhe posterin e fushatës

Luani është lindur dhe rritur në Dibër, dhe e banon në Peshkopi me gruan dhe djemtë e tij. Ai është i diplomuar ekonomist dhe ka përvojë të gjatë në shërbim të banorëve të Dibrës si drejtor i Auditit në Prefekturën e ...

Me Shume
07 Feb
0

Kandidati i PD për Shkodrën, Xhemal Bushati, zbulon sloganin dhe posterin e fushatës

Xhemal Bushati e ka ndërtuar jetën dhe karrierën tij në qytetin e Shkodrës, pinjoll i një prej familjeve me emër dhe kontribute historike, asaj të Bushatllinjve. Është bashkëshort dhe baba i tre femijëve, një djali dhe dy vajzave, gjysh i ...

Me Shume