fbpx

Author Archives: PD

19 Sep
0

Takimi i Kryetarit të PD, Basha me Krye Zv. Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Znj. Elisabeth Millard

Kryetari i PD, Lulzim Basha, priti sot në një takim Krye Zv. Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Znj. Elisabeth Millard, të cilën e njohu me përkeqësimin e të gjitha standarteve të demokracisë dhe kapjen e shtetit nga krimi i organizuar në ...

Me Shume
18 Sep
0

Edi Rama do të mbajë përgjegjësi nëse i preket një fije floku çdo deputeti apo përfaqësuesi të opozitës

Të dashur bashkëqytetarë, gjatë gjithë ditës ju dhe fëmijët tuaj keni përjetuar dhe keni parë përmes ekraneve ngjarje tronditëse që janë zhvilluar në Jal; dhunimin barbar të banorëve, të të rinjve dhe madje edhe të fëmijëve, të cilët u ngritën ...

Me Shume
18 Sep
0

Vettingun nuk do ta bëjë politika, do të ketë mbikëqyrje ndërkombëtare

Mirëdita të nderuara gazetarë, gazetare, punonjës të medias, Të dashur bashkëqytetarë, Në qendër të bashkëbisedimit të sotëm është çështja kryesore i aktualitetit politik, propozimi kushtetues i PD dhe aleatëve tanë për vettingun e politikanëve. Kjo është java e fundit, ku ...

Me Shume
16 Sep
0

Basha thirrje shqiptarëve në Maqedoni të dalin masivisht në votime

Ali Ahmeti: “Falenderoj nga zemra mikun tim Lulzim Bashën për këtë përkrahje kaq të sinqertë që po u jep jo vetëm shqiptarëve por të gjithë qytetarëve të Republikës së Maqedonisë sepse 30 shtatori është paqja, stabiliteti, siguria, ardhmëria, marrëdhënia me ...

Me Shume
12 Sep
0

Basha: PD ka mbështetur dhe mbështet fuqimisht dialogun midis Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë në funksion të normalizimit të marrëdhënieve

Prononcimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit në seli me kryetarin e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht kryetar i PDK-së, Kadri Vesili i cili shoqërohej nga kreu i grupit negociator për bisedimet Kosovë-Serbi, Fatmir Limaj.   Kam ...

Me Shume
12 Sep
0

PD është kundër çdo ligji që shkatërron Teatrin Kombëtar dhe grabit pronën publike për afera klienteliste kriminale

Partia Demokratike ka një qendrim shumë të qartë në lidhje me ligjin “Fusha”. Partia Demokratike është kundër çdo ligji i cili ka për subjekt shkatërrimin dhe prishjen e Teatrit Kombëtar.  Partia Demokratike është kundër çdo ligji prek pronën publike duke e tjetërsuar ...

Me Shume
07 Sep
0

Vettingu i politikanëve është e vetmja mënyrë për pastrimin e politikës dhe pamundëson që politikanë të korruptuar dhe të lidhur me krimin t’u bëjnë ligjin shqiptarëve

Mirë se keni ardhur!   Të nderuara gazetare dhe gazetarë,   Të dashur bashkëqytetarë!   Sot në Kuvendin e Shqipërisë, në krye të bashkive dhe në krye të qeverisjes së vendit ka ardhur gjenerata e dytë e kriminelëve.   Gjenerata ...

Me Shume
07 Sep
0

Opozita ka gati një platformë që i jep fund bashkëqeverisjes së Edi Ramës me krimin

Përshëndetje të nderuar deputetë! Zonja deputete, zotërinj deputetë të opozitës! Nisim me një falënderim për mikpritësit tanë të sotëm këtu në qytetin e Elbasanit ku zhvillojmë mbledhjen e dytë  të këtij sesioni parlamentar, mbledhjen e grupeve parlamentare të opozitës, të ...

Me Shume
23 Aug
0

Erion Veliaj po hesht dhe po përdor vartësit për të manipuluar opinionin publik për zjarre të qëllimshme në çerdhe

Një javë nga shpërthimi i bombolës së gazit në çerdhen nr. 14 në “Ali Demi” dhe tre dite nga zjarri në çerdhen nr. 16 në Blloku, jo vetëm nuk ka asnjë reagim zyrtar nga Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, por ...

Me Shume
23 Aug
0

Miku i Taulant Ballës, kompania e trafikantit të drogës u pagua 10 milionë euro për punimet në Tiranë – Elbasan

Tre vjet më parë, si në këtë kohë, i shtrenguar nga presioni ndërkombëtar, Edi Rama u detyrua të nxjerrë një nga një kriminelet e tij nga parlamenti. Por kjo ishte vetëm fasada, sepse bashkëqeverisja e Edi Ramës me krimin mbetet ...

Me Shume