fbpx

Author Archives: PD

26 Dec
0

Erion Veliaj i hapi rrugë ndërtimit të pallateve shumëkatëshe në pronën e tjetërsuar nga një trafikant i dënuar droge

Mirëmbrëma përfaqësues të dashur të medias. Ju falendroj për praninë dhe punën tuaj këtu si përnatë. Sikundër dua tu shpreh respektin atyre mediave që kanë rifilluar këtë transmetim live të protestës të përnatshme të banorëve të Unazës së Re. Përshendes ...

Me Shume
23 Dec
0

Gjermanët e CDU në mbështetje të PD: Merrni fatin në dorë, kohët janë të mira për opozitën

Të rinjtë e Partisë Demokratike u inkurajuan nga politikanë të lartë gjermanë që të ngrenë zërin dhe të marrin në dorë fatin e tyre për të ndryshuar Shqipërinë. Në Akademinë Politike 2018 me pjesëmarrjen e 120 studentëve nga i gjithë ...

Me Shume
22 Dec
0

Erion Veliaj mashtroi, ka miratuar fazën e parë të pajisjes me leje ndërtimi për projektin 60 milionë euro

INA ZHUPA, ZËDHËNËSE E PARTISË DEMOKRATIKE Partia Demokratike publikoi dy ditë më parë dokumenta zyrtarë që faktojnë se me firmat e Edi Ramës dhe Erion Veliajt është ndryshuar Plani Urbanistik i Tiranës dhe është devijuar rrjedha e Lumit të Lanës ...

Me Shume
21 Dec
0

Deklarate e deputetes Jorida Tabaku

Skandali Bego dhe aferat me qarqet kriminale dhe te drogës e kanë zënë ngushte Veliajn që ka humbur qartësinë dhe në propagandën e tij mashtruese. Nuk dua as une të tërheq vëmendjen nga keto afera por thjesht shkurt po shkruaj ...

Me Shume
01 Dec
0

Raporti tronditës i Reporterëve pa Kufij për lirinë e medias

Prej 5 vjetësh investimi më i madh i Edi Ramës është tek propaganda, brenda dhe jashtë vendit. Edhe ekspozitat e veta private e të paligjshme po i përdor për imazhin e rremë të një kryeministri modern perëndimor! Por të gjithë ...

Me Shume
29 Nov
0

Mashtrimi i sotëm i Autoritetit Rrugor Shqiptar nuk e shpëton nga përgjegjësia penale

Në përpjekje për të mashtruar shqiptarët, ARRSH provoi si të vërtetë denoncimin e PD për shkeljen e procedurave kryesore, të parashikuar nga VKM nr. 628/2015. Drejtori i ARRSH-së, që mbahet mend si njeriu që përmbyti Tiranën me urdhër të Edi ...

Me Shume
17 Nov
0

PD ndjek modelin konservator britanik në përzgjedhjen e kandidatëve të saj në zgjedhje

Partia Demokratike do të ndjekë modelin konservator britanik në përzgjedhjen e kandidatëve të saj. Për këtë arsye, Kryetari i Bordit të Vlerësimit të Kandidaturave të Partisë Konservatore, David Jones, erdhi në Tiranë për të dhënë përvojën e konservatorëve në pushtet ...

Me Shume
17 Nov
0

Drejtësia duhet të veprojë vetëm me një standard ndaj Vangjush Dakos – me standardin e prangave

Vangjush Dako është emblema e kësaj qeverie të dalë nga votat e blera të shqiptarëve të varfër. Vangjush Dako nuk duhet të qëndrojë më as edhe një orë në krye të Bashkisë së Durrësit. Vendi i tij është vetëm qelia ...

Me Shume
17 Nov
0

Kosto e vendimit korruptiv të qeverisë është nga 600-1000 euro për çdo biznes

Buxheti i vitit të ardhshëm nuk do të jetë kostoja e vetme që do të paguajnë bizneset si faturë e korrupsionit të kudogjendur të qeverisë së Edi Ramës. Çdo biznes duhet të bëhet gati për të nxjerrë nga xhepat nga ...

Me Shume
13 Nov
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Sot gjykata dënoi bandën e Emiljano Shullazit, që u arrestua vetëm falë denoncimit dhe betejës së pandërprerë të PD, si  dhe mbeshtetjes së SHBA. Nëse Emiljano Shullazi dhe banda e tij, nuk do të kishin mbështetjen e Qeverisë së Edi Ramës, ...

Me Shume