fbpx

Author Archives: PD

28 Jan
0

Më 16 shkurt, me pjesëmarrjen e tyre qytetarët do të zgjidhin kontratën me Edi Ramën dhe bandën e tij të hajdutëve

FJALA E PLOTË E KRYETARIT LULZIM BASHA ME TË RINJTË E QYTETIT TË KAVAJËS Faleminderit për këtë pritje të jashtëzakonshme që dini ta dhuroni ju, rinia e kavajës. Jashtë është një kohë me re e me shi, por këtu ka ...

Me Shume
28 Jan
0

Rama mashtroi dibranët, dha me koncension korruptiv ujërat termale “Llixhat e Peshkopisë”

Prej disa ditësh, Partia Demokratike ka denoncuar aferën e dhënies me koncesion të ujërave termale “Llixhat e Peshkopisë”. Ne jemi angazhuar të jemi në krah të banorëve në protestat e tyre dhe këmbëngulim deri në zbardhjen e plotë të kësaj afere ...

Me Shume
27 Jan
0

Faktet, Rama firmosi që në Parkun Kombëtar të Zagorisë, pjesë e bllokut 4, të shpohet dhe të kërkohet për naftë

Shqiptarët po tregojnë gjatë gjithë këtyre ditëve se duke protestuar, mund të ndalojmë të keqen. Kështu ndodhi në kanionin e Holtës. Ne protestuam bashkë me banorët dhe qeveria u detyrua të ulej në bisedime. Akoma nuk ka pranuar se do ...

Me Shume
27 Jan
0

Pas bashkëpunimit me krimin, Rama kthen në nivele të larta drejtimit njerëzit e sherbimit sekret më të egër të Lindjes, Sigurimit të Shtetit

Bashkëpunimi me krimin dhe korrupsioni i perhapur ne çdo qelizë të qeverisë janë dy tiparet më dalluese të qeverisë së Edi Ramës. Por skema e sundimit të tij, është e paplotë, nëse lihen jashtë saj njerëzit e sherbimit sekret më ...

Me Shume
23 Jan
0

Protestat do të bashkojnë zërin e opozitës me atë të mijëra qytetarëve, jeta e te cilëve po përkeqsohet çdo ditë nga keqqeverisja

Pyetje: Zoti Paloka, çfarë vendosi Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike? Edi Paloka: Mbledhja e grupit kishte si qëllim sot ndarjen dhe organizimin e punës së deputetëve lidhur me protestat që Partia Demokratike ka thirrur. Qëllimi i këtyre protestave lidhet me ...

Me Shume
21 Jan
0

PD dhe opozita ka një mision; ti prijnë qytetarëve të bëhen zot të fateve të vendit

Fjala në Kuvend e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha   Të dashur bashkëqytetarë! Nga kjo sallë kam paralajmëruar në mënyrë të përsëritur këtë një vit e gjysëm se projekti i vetëm i Edi Ramës është asgjësimi i çdo procesi ...

Me Shume
18 Jan
0

Propozimet e kryetarit Basha për anëtarët e Kryesisë së PD, për Sekretariatin Organizativ, drejtuesit e organeve statutore dhe votëbesimin e dy nënkryetarëve të partisë

Përshëndetje të nderuar zonja dhe zotërinj! Të nderuar demokratë, Ditën e nesërme mblidhet Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, i cili në rendin e ditës ka dy çështje shumë të rëndësishme. Së pari, zgjedhjen e Kryesisë së re të Partisë Demokratike, ...

Me Shume
18 Jan
0

“Pakti për Universitetet”, ishte një shfaqje e shëmtuar e Edi Ramës, nuk përmbushen 8 kërkesat e studentëve

DEKLARATA E ALBANA VOKSHIT, KRYETARE E KOMISIONIT PARLAMENTAR TE ARSIMIT Përpjekjet e Edi Ramës për të mashtruar studentët dhe për ti përcarë ata, janë të dënueshme, por edhe revoltuese. Shpalosja e të ashtuquajturit, “Pakti për Universitetet”, ishte një shfaqje e ...

Me Shume
29 Dec
0

Misioni më i rëndësishëm që PD dhe opozita kanë sot, të jenë në krah të qytetarëve dhe ti prijnë protestës qytetare

Prononcimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha në protestën e banorëve të Unazës së Re Mirëmbrëma. Dua të përshendes nga zemra qendrestarët e Unazës së Re që të bashkuar i treguan Shqipërisë, Europës dhe botës vlerat e vërteta të protestës ...

Me Shume
27 Dec
0

Përgenjështrim për ERTV 2 ( Report tv)

Televizioni ERTV 2, të cilin publiku e njeh me emrin Report TV, ka shkelur çdo standard të gazetarisë për t’i shërbyer në mënyrë mjerane padronëve që e furnizojnë me para, Edi Ramës dhe Erion Veliajt. Njësoj si kryemashtruesi i Tiranës, ...

Me Shume