fbpx

Author Archives: PD

06 Feb
0

Deri më 15 shkurt, Edi Rama ka kohë t’i japë zgjidhje politike krizës

FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA NË PROTESTËN E BANORËVE TË UNAZËS SË RE Dua t’ju falenderoj nga zemra për këtë shembull të jashtëzakonshëm kombëtar të kurajos dhe qendrësës që u tregoi shqiptarëve rrugën për t’u përballur me ...

Me Shume
05 Feb
0

Dosjet e prokurorisë, të publikuara nga Zëri i Amerikës, vërtetojnë se Edi Rama, nuk është kryeministër i qytetarëve shqiptarë

FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KRUJË   Mirëse ju gjej zonja dhe zotërinj, të rinj dhe të reja, qytetarë dhe qytetare të Krujës.   Ju falënderoj për këtë mikpritje të jashtëzakonshme në një orar ndoshta të ...

Me Shume
03 Feb
0

Juela Hamati e PD zgjidhet Presidente e Rrjetit Europian të të Rinjve për Demokraci, i mbështetur nga USAID

Juela Hamati, anëtare e Këshillit Kombëtar të PD, është zgjedhur përfaqësuese e Shqipërisë në Rrjetin Europian të të Rinjve për Demokraci (EDYN), njëkohësisht edhe Presidente e këtij Rrjeti. Ky është një rrjet me të rinj të angazhuar në parti politike ...

Me Shume
03 Feb
0

Qytetarët e Elbasanit bashkohen në protestë: Qyteti ynë s’ mund të jetë arkivol, të bashkuar me 16 shkurt

Qindra qytetarë të Elbasanit protesuan sot në zemër të qytetit, në parkun Rinia, duke kërkuar largimin e Edi Ramës. Të gjithë bashkë, qytetarët protestues marshuan përmes parkun dhe bulevardit kryesor të qytetit duke i bërë thirrje qytetarëve të Elbasanit të ...

Me Shume
03 Feb
0

Më 16 shkurt nuk do të ketë fjalime. Ftesa ime është: ejani në Tiranë, me pjesëmërrjen tuaj bëni atë që bën çdo popull europian

TAKIMET E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA ME BANORËT E FIERIT DHE FERMERËT NË FRAKULL. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ftoi qytetarët në qarkun e Fierit t’I bashkohen protestës së 16 shkurtit në Tiranë për t’i dhënë fund braktisjes ...

Me Shume
01 Feb
0

Shtylla e parë kryesore e planit të PD është çlirimi i ekonomisë nga trinomi krim-oligarki-burokraci

FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA GJATË PREZANTIMIT TË SHTYLLAVE KRYESORE TË PROGRAMIT EKONOMIK TË PD.   Të nderuar të ftuar,   Përfaqësues të Shoqatave të Biznesit të Vogël dhe të Mesëm,   Përfaqësues të Dhomave të ...

Me Shume
01 Feb
0

Durrësi entuziast mirëpret Lulzim Bashën, alternativën ekonomike të PD dhe ftesën për protesta

Gati dy javë para 16 Shkurtit, Kryetari Lulzim Basha, i ka ndërthurur thirrjet për t’iu bashkuar protestës në Tiranë me shpjegimin e alternativës së PD për zhvillimin ekonomik të vendit. Basha i testoi me sukses në terren propozimet e demokratëve, ...

Me Shume
31 Jan
0

Më 16 shkurt të jemi si një familje e madhe, sepse nuk ka forcë tjetër që mund ta ndalë pushtetin e korruptuar të Edi Ramës

FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA NË PROTESTËN E BANORËVE TË UNAZËS SË RE. Përshëndes banorët e Unazës për qëndresën e jashtëzakonshme, e cila sot ka hyrë në ditën e 89. Dua të ndaj sot me qytetarët lajmin ...

Me Shume
29 Jan
0

Ekspertët europianë shfaqin dyshime të forta për projektligjin e qeverisë Rama për kontrollin e medias

Në konferencën ndërparlamentare të organizuar nga Parlamenti Europian, mbi strategjitë e komunikimit për vendet e Ballkanit Perëndimor, u diskutuan sfidat e mëdha të demokracive në zhvillim nē komunikimin me qytetarët e votuesit. Zëdhënësja e Grupit Parlamentar te Partisë Demokratike, deputetja ...

Me Shume
29 Jan
0

Anullimi i Ligjit korruptiv dhe klientelist për Arsimin e Lartë, dyfishimi i buxhetit të arsimit është i mundshëm

BASHKËBISEDIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA ME STUDENTË TË UNIVERSITETIT TË SHKODRËS. Këtu nga Shkodra po ju jap një lajm nga një vendim që kemi marrë dje me Grupin Parlamentar të Partisë Demokratike. Ju e dini qëndrimin tonë ...

Me Shume