fbpx

Author Archives: PD

27 Mar
0

Duhet të ndryshojmë sistemin e ngritur mbi korrupsionin, krimin dhe paaftësinë

“Keni ardhur në një moment të veçantë për Partinë Demokratike. Ne po përgatitemi të bëjmë ndryshime, transformime në Partinë Demokratike, jo thjesht dhe vetëm për nevojat e brendshëm por për t’iu përgjigjur gjendjes ku është vendi. Me dy fjalë  ju ...

ME SHUME
26 Mar
0

Drejtësia për të përndjekurit nuk vjen nga Edi Rama, Fatmir Xhafa, Gramoz Ruçi

Në Konventën e të përndjekurve politikë, për gjetjen e heshtrave të më shumë se 4500 të pushkatuarëve me ose pa gjyq nga regjimi komunist. Theksova se Partia Demokratike do të ndëmarrë të gjithë angazhimin ligjor dhe financiar për gjetjen dhe ...

ME SHUME
24 Mar
0

800 shtëpi të përmbytura, mijëra familjarë, fëmijë e të moshuar në mëshirë të fatit

I kërkoj qeverisë, kryeministrit Rama, të shpallë gjendjen e emergjencës. Këto familje kanë mbi dy javë të pushuar nga uji, të izoluar, pa ndihmë mjekësore dhe ushqimore. Bashkia Shkodër po përballon e vetme situatën!

ME SHUME
23 Mar
0

Kuvendi Kombëtar i PD-së mblidhet në 28 dhe 29 Prill

Kushdo do të ketë mundësinë të kontribuojë. Ky nuk do të jetë një proces formal, por i vërtetë i bashkimit të të gjitha kontributeve dhe ideve për PD si parti e anëtarëve.

ME SHUME
08 Feb
0

Opozita është në krahë të çdo proteste. Çohuni!

Kryetari i opozitës Lulzim Basha u bëri thirrje të gjithë shqiptarëve të ngrejnë zërin e tyre kundër qeverisjes së Edi Ramës, e cila po shkatërron çdo qelizë të shoqërisë, te ardhmen e studentëve e të rinjve, arsimin, shëndetësinë, bujqësinë, investimet ...

ME SHUME
06 Feb
0

Perballje, rezistencë, betejë totale

Me gjithë sa kemi në dorë kundër kësaj të keqe që ka pushtuar vendin tonë

ME SHUME
26 Jan
0

Sajmir Tahiri koka e trafikut te droges!

Protesto kunder narko-mafias qeveritare. Me 27 janar!

ME SHUME
26 Jan
0

Rama 1 miliard euro miqve te tij!

Rama u ka dhene miqve te tij, 1 miliard euro koncesione. 400 milione euro shpenzime luksi, shteti i Rames i sherben vetem krimit dhe miqve te tij te lidhur me krimin!

ME SHUME
26 Jan
0

Skamja qe prodhon Edi Rama

Protesto me 27 Janar, kunder varferise dhe skamjes. Per femijet dhe mireqenien e tyre!

ME SHUME
26 Jan
0

Rama ndërtoi skemën e shitjes së ARMO-s për t’u pasuruar

Rama u pasurua duke shitur 220 milionë euro naftë, duke i falur kompanisë borxhin 100 milionë euro dhe duke lejuar mospagimin e taksave në shumën e 50 milionë eurove gjatë vitit 2017. Video tregon se Partia Demokratike e denoncoi skemën ...

ME SHUME
789