fbpx

Author Archives: PD

06 Apr
0

Bashke me kuksianet e thjeshte

Këta janë njerëzit e thjeshtë të Kukësit, që mbijetojnë me mund dhe vuajtje. Këta janë njerëzit që Edi Rama i do në burg. Këta janë njerëzit që Edi Rama i përçmon dhe i tall, dhe ka frike t’i shohë në ...

ME SHUME
05 Apr
0

Kërkojmë heqjen e taksës së “Rrugës së Kombit”, një herë e mirë

Vëllezër dhe motra, zonja dhe zotërinj ju përshëndes dhe ju përgëzoj nga zemra për praninë tuaj masive sot në ditën e parë të mosbindjes qytetare kundër padrejtësisë, kundër grabitjes, kundër një regjimi privat, kriminal që burgos popullin e thjeshtë dhe ...

ME SHUME
05 Apr
0

E gjithë opozita është në krah të qytetarëve. Ky është një shtet që burgos popullin dhe lë të lirë kriminelët.

Gjithçka që ka ndodhur këto 5 ditë, që nga protesta e qytetarëve të Kukësit, ia ka çjerrur maskën, ia ka shkatërruar fasadën këtij regjimi privat, kriminal që është në pushtet. Ndaj protesta jam i bindur që do të vazhdojë për ...

ME SHUME
02 Apr
0

Qytetarët nuk mund të detyrohen të paguajnë një taksë të rëndë dhe korruptive me grykën e pushkës për llogari të Edi Ramës dhe xhepave të tij.

Ne dënojmë me forcë kërcënimet e Edi Ramës dhe kanosjet e tij histerike për raprezalje policore. Ne urojmë që ato janë trillim i gjendjes së tij të rënduar psiqike me të cilën ai u shfaq sot para shqiptarëve. Ne shprehim ...

ME SHUME
02 Apr
0

Durimit i ka ardhur fundi!

Protesta e sotme, tregon se durimit i ka ardhur fundi. Ky është reagimi për grabitjen e dyfishtë që Rama i bën xhepave të shqiptarëve me taksën më të lartë të qarkullimit dhe me tarifën më të lartë për “Rrugën e ...

ME SHUME
02 Apr
0

Ajo që nisi në Kukës nuk do të ndalet derisa tirania e krimit të rrëzohet.

· 2 prilli 1991 është dëshmia se për pushtetin dhe luksin e tyre, trashëgimtarët e diktatutës kthehen në gen tek urrejtja ndaj shumicës, tek shtypja, krimi dhe korrupsioni. · Edi Rama ka nxjerrë Shqipërinë në pazar dhe me një grusht ...

ME SHUME
02 Apr
0

Opozita në krah të qytetarëve. Mosbindje qytetare deri në rrëzimin e bandës në pushtet

Ne kemi patur një takim të zgjeruar të opozitës parlamentare dhe të strukturave drejtuese të të gjithë partive opozitare në Shqipëri dhe kemi dalë me një vendim unanim; në krah të qytetarëve shqiptarë. Në krah të njerëzve të thjeshtë të ...

ME SHUME
01 Apr
0

Për shume vjet Pashkët!

Nga Katedralia e Rrëshënit dua të uroj të gjithë besimtarët katolikë për shumë vjet Gëzuar Pashkët. Ju uroj të gjithë besimtarëve shqiptarë, besimtarëve të Zotit, qoftë kjo ditë e ringjalljes, dita që shënon triumfin e jetës mbi vdekjen, e dritës ...

ME SHUME
01 Apr
0

Kërkojmë lirimin e qytetarëve të rrëmbyer nga policia në mes të natës

Prokuroria dhe policia patën një javë për të ndaluar dhe arrestuar trafikantin ndërkombëtar Arbër Çekaj, i cil,i së bashku me politikanë të lartë, trafikoi 613 kilogramë kokainë kolumbiane, por ata nuk bënë asgjë, as nuk e ndaluan, as e arrestuan, ...

ME SHUME
31 Mar
0

1 prilli është dita e së vërtetës për Edi Ramën

· Në 5 vite, Edi Rama e ka rritur dy herë taksën e qarkullimit. Nga 7 lekë për litër, shqiptarët paguajnë 240 lekë për çdo litër karburant. · Taksa “Rama” për qarkullimin, u merr shqiptarëve minimalisht 120 milionë USD, që ...

ME SHUME
6789