fbpx

Author Archives: PD

28 Jun
0

Pa përqafuar vlerat europiane, Europa vetëm do të na largohet ditë pas dite

Le të fillojmë ta kërkojmë Europën brenda vetes sonë si opozitë. Kjo është një ftesë edhe për ata socialistë të ndershëm që nuk kanë zhytur turinjtë, duart apo brrylat në çorbën e prishur të krimit dhe drogës. Dhe natyrisht për ...

Me Shume
15 May
0

Kërkoj dorëheqjen e menjëhershme të Fatmir Xhafajt

Në emër të Partisë Demokratike, në emër opozitës, kërkoj largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafajt nga detyra e Ministrit të Brendshëm. Fatmir Xhafaj si Kryetari i Komisionit të Ligjeve ka fallsifikuar Kodin e Procedurës Penale për të bërë të pamundur ekstradimin ...

Me Shume
14 May
0

Audio recording reveals that the brother of Albanian Interior Minister controls international drug trafficking from Vlora, under police protection

A recent audio recording between a justice collaborator and the Albanian Interior Minister’s brother, proves that Agron Xhafaj is currently involved in international drug trafficking.

Me Shume
11 May
0

Italian Minister of Justice, Mr. Andrea Orlando, explaining in a TV interview the case of Albanian Interior Minister’s brother extradition.

Following the scandal relating to the convicted brother of Albanian Minister of Interior, the Democratic Party of Albania publishes an interview of the Italian Minister of Justice in which he explains the procedural conflict between the two Governments due to ...

Me Shume
03 May
0

Le të ndërtojmë së bashku një brez të ri të demokratëve.

Nga ky Kuvend i madh dua t’i shtrij dorën gjithsecilit që dëshiron të kontribojë dhe të bashkohet me ne për t’i kthyer këtij vendi shpresën dhe besimin tek e nesërmja. Dora ime do të mbetet e shtrirë jo për pazare ...

Me Shume
26 Apr
0

Vrasja në Kamëz, krimi ka mbrojtje qeverinë

Vrasja e kryefamiljarit Agim Buci ne prani të bashkëshortes dhe djalit të tyre të mitur ka tronditur thelle te madh e te vogel. Ngushellova familjen e të ndjerit, njeriut që mbante ekonomikisht familjen me biznesin e tij. Kjo ngjarje e ...

Me Shume
12 Apr
0

Me Edi Ramën, asgjë nuk do të jetë më normale

11 kuksianët e burgosur janë turpi dhe fundi i këtij parlamenti, që ka treguar që nuk ka problem as vrasësit, as përdhunuesit, as kriminelët, por nuk mund të tolerojë ata që ngrenë zërin për të drejta dhe dinjitet. Ndaj sot ...

Me Shume
12 Apr
0

Bushati provokon rëndë opozitën duke hedhur ujë.

ISN’T IT A SHAME? His “excellency” Ditmir Bushati, Minister of Europe and Foreign Affair “communicating” with Opposition asking for ethics in Parliament.

Me Shume
09 Apr
0

Me skemën e TVSH Rama shkatërron biznesin e vogël

Nga skema e TVSH-së humbasin të gjithë me përjashtim të një grushti njerëzish. Futja e biznesit të vogël në TVSH rrit koston e biznesit të vogël, çon në falimentim mijnëra biznese të vogla, rrit papunësinë, rrit çmimet, rrit evazionin fiskal, ...

Me Shume
07 Apr
0

Partia Demokratike është kundër prishjes së Teatrit Kombëtar.

* Afera e Teatrit Kombëtar daton që në momentin kur Edi Rama u bë Ministër i Kulturës. Partia Demokratike është kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Partia Demokratike do të qëndrojë fuqishëm në krah të artistëve dhe iu bën thirrje qytetarëve, artdashësve t’i ...

Me Shume
5679