fbpx

Author Archives: PD

21 Feb
0

Dorëzojmë mandatet e deputetëve për t’i dhënë fund fasadës së regjimit kriminal

Zonja dhe zotërinj Vëllezër dhe motra Të rinj dhe të reja Bashkëqytetarë dhe bashkëkombës Unë jam Lulzim Basha, qytetar i Tiranës, në krahun tuaj dhe me ju deri në fitoren totale të kësaj beteje. Zoti e ka nisur rrugëtimin e ...

Me Shume
16 Feb
0

Me tërheqjen e policisë, Rama tregoi se ka skenar perplasjeje, duke nxjerrë gjendjen jashtë kontrollit!

PRONONCIMI I KRYETARIT LULZIM BASHA Ministri i Brendshëm e di fare mirë që kordoni i policisë ka hapur radhët për të krijuar një skenë të tillë. Siç e shikoni rrinë duarkryq sepse kanë një skenar për të nxitur dhe për ...

Me Shume
06 Feb
0

Protesta tek Unaza e Re, shembull kurajo

Dua t’ju falenderoj nga zemra për këtë shembull të jashtëzakonshëm kombëtar të kurajos dhe qendrësës që u tregoi shqiptarëve rrugën për t’u përballur me padrejtësitë. Nëse ju do të kishit ulur kokën, nëse ju nuk do të kishit qendruar, edhe ...

Me Shume
16 Jan
0

Rama ka kapur çdo pushtet

Ajo që ndodhi sot është asgjësimi përfundimtar i Kuvendit.Ju e keni parë, Edi Rama ka asgjësuar qeverisjen e vendit, duke e personalizuar atë tërësisht. Sot ishte akti i rënies edhe të fasadës, i emërimit të personave të cilët nuk përfaqësojnë ...

Me Shume
16 Jan
0

Protesta popullore deri në rrëzimin e Edi Ramës

Gjatë gjithë kësaj kohe opozitës i është kërkuar kthimi në parlament. Sot, e gjithë Shqipëria dhe e gjithë bota pa sesi në parlament, Edi Rama i hoqi opozitës dhe të drejtën më elementare kushtetuese, të drejtën për të folur. Vendi ...

Me Shume
09 Dec
0

Mbështetje protestave qytetare!

Në protestë bashkë me banorë e Unazës së re, për të mbrojtur banesat e tyre nga grabitja e qeverisë së Edi Ramës qërkon ti hapë rrugë vjedhjes 40 milion euro.

Me Shume
08 Dec
0

Mbështetje protestave qytetare!

Në protestë bashkë me banorë e Unazës së re, për të mbrojtur banesat e tyre nga grabitja e qeverisë së Edi Ramës qërkon ti hapë rrugë vjedhjes 40 milion euro.

Me Shume
08 Dec
0

Nderim Dhjetorit ’90

Në Qytetin Studenti për të kujtuar dhe nderuar 8 Dhjetorin 90′, ditën kur rinia i dha grushtin diktaturës komuniste dhe i hapi rrugën Lirisë dhe Demokracisë

Me Shume
07 Dec
0

“Unaza e Re”, projekt vjedhjeje

Është e qartë për të gjithë se projekti i unazës së re është një projekt vjedhjeje, dhe jo një projekt zhvillimi. Ai nuk bëhet për qytetarët, por për xhepat e Edi Ramës.

Me Shume
06 Dec
0

Mbështetje protestave qytetare!

Sëbashku me grupin parlamentar të opozitës në mbështetje të protestës së banorëve të zonës së Unazës së re.

Me Shume
12369