fbpx

Author Archives: admin

02 Feb
0

Mazhoranca një organizatë kriminale e strukturuar

Te nderuar Kolege! Te nderuar qytetare! Ne komisionin tone, pra komisionin e ceshtjeve sociale dhe shendetsise u shqyrtua : ” Projektligji per statusin e punonjesve te industrise se naftes dhe gazit” Duhet te citoj qe ne fillim qe ne opozita ...

Me Shume
02 Feb
0

Këtë qeveri nuk e meritojnë shqiptarët, ne 18 Shkurt në shesh

I nderuar zotni kryetar! Të nderuar kolegë!                                                                   ...

Me Shume
02 Feb
0

Berisha thirrje qytetarëve: Të zëmë sheshin, të betuar që s’do largohemi pa shpëtuar vendin nga këta banditë e t’u tregojmë vendin që këta meritojnë!

Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Të dashur qytetarë dhe qytetare që ndiqni këtë seancë! Me një ndjenjë dhimbje të thellë, keqardhje maksimale më duhet të them se të gjitha klasifikimet politike të korifenjve të mendimit politik, kjo klikë në pushtet nuk ...

Me Shume
02 Feb
0

Rilindja shet Shqipërinë për 1 miliard Euro

Çfarë i ka mbetur kësaj mazhorance sot pas gjithçka ka ndodhur në këto katër vjet? Çfarë i ka mbetur një qeverie që as e aftë të mbledhë qeverinë në mbledhje nuk është? Çfarë ka mbetur pa tenderuar, e cila taksë ...

Me Shume
02 Feb
0

Pse refuzon Rama të japë informacion për Balilin?

Edi Paloka për refuzimin e kryeministrit për të marrë pjesë në Mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare  Rama refuzon të marrë pjesë në Këshillin e Sigurisë Kombëtare me temë: “Pse nuk arrestohet Klement Balili” Cfarë di Edi Rama për Klement ...

Me Shume
31 Jan
0

Rama pakt me krimin; nuk do zgjedhje të lira dhe të ndershme

Basha: Zgjedhjet e lira dhe e ardhmja e vendit në duart e qytetarëve   Mbledhja e grupit parlamentar më dha rastin të informoj edhe parlamentarët tanë për rezultatet e vizitës time në Uashington, Bruksel dhe Berlin, me theks të veçantë ...

Me Shume
31 Jan
0

Basha pret Borchardt dhe Lu: Opozita e vendosur për zgjedhje të lira, votimi dhe numërimi elektronik, kthim i besimit tek vota e lirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim kryetarin e pranisë së OSBE në Tiranë, Bernard Borchardt dhe ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, ku u diskutua mbi zhvillimet më të fundit politike në vend ...

Me Shume
30 Jan
0

Rama peng i krimit, Meta peng i Ramës, zgjidhja është largimi i të dyve

Sot qeveria Rama-Meta i la vendin qeverisë Rama-Tahiri. Klanet kriminale me përfaqësues Sajmir Tahirin janë sot bashkëkryetarë të qeverisë. Edi Rama as nuk denjoi t’ju japë sot shqiptarëve një shpjegim se pse e shkarkoi ministrin Manjani. Kryeministri duhet të kishte ...

Me Shume
29 Jan
0

Ndryshimi ka nisur, pushteti do t’u kthehet qytetarëve

Nga Uashingtoni në Bruksel, nga Berlini në Elbasan, jam kaq i lumtur që stacioni i parë në Shqipëri është mes jush, dhe mirë se ju gjej! Miqtë e mi, jeta ime politike, siç e dini fare mirë të gjithë ju, ...

Me Shume
29 Jan
0

Sherri për Balilin, sherr për pazarin e prishur Rama-Meta

Pas presionit të hapur ndërkombetar për arrestimin e Klement Balilit dhe pasi u prishën për pazarin e ditës, PS dhe LSI kanë nisur sherrin dhe shfaqjen e radhës. Ndërkohë Klement Balili, i kërkuar nga gjysma e policive të Europës, nga ...

Me Shume