fbpx

Author Archives: admin

10 Mar
0

Partitë e koalicionit opozitar vendosin zyrtarisht: Nuk do të ketë zgjedhje fasadë, të kapura nga paratë e krimit dhe drogës

Partitë e koalicionit opozitar kanë zyrtarizuar sot vendimin se nuk do të lejojnë në Shqipëri zgjedhje fasadë, zgjedhje të kapura nga krimi dhe paratë e drogës. Me një kërkesë zyrtare dërguar KQZ-së, partitë e koalicionit opozitar kanë vënë në dijeni ...

Me Shume
10 Mar
0

Me uljen e taksave, Shqipëria do bëhet vendi më konkurues në rajon për investitorët

Lulzim Basha në takim me përfaqësues të sipërmarrjes  Në tryezën e debatit mbi stabilitetin politik dhe reformat të organizuar ne sipërmarrës shqiptarë, kryetari demokrat Lulzim Basha diskutoi paketën fiskale të demokratëve dhe rëndësinë e një stabiliteti politik i cili vë ...

Me Shume
10 Mar
0

Pedagogët në Sheshin e Lirisë: Vota është çështje e të gjithëve, jo e një partie

Lektorët në bashkëbisedim me qytetarët. Studentët na kërkojnë të mbështesim kauzat e mëdha të shoqërisë. Basha: Sot në KQZ, partitë opozitare do të dorëzojnë ultimatumin me shkrim për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Kush i fryn borive të bojkotit, gabohet ...

Me Shume
09 Mar
0

Pse ka falimentuar ekonomia? 4 vite qeveria në kurriz të qytetarëve. Zgjidhja vjen me Republikën e Re

Në ditën e 20 të protestës, në Sheshin e Lirisë u diskutua për ekonominë, për rrënimin e mirëqenies së familjeve shqiptare, për vendet e punës që po mbyllen, për shtetin që po shkatërron biznesin por edhe rrugët e daljes, për ...

Me Shume
08 Mar
0

Dy vendimet e sotme të opozitës dhe mesazhet që vijnë nga USA

Sot në 8 Mars, duke marrë kurajo nga kurajo e grave shqiptare, opozita e bashkuar ka marrë një vendim. Ky vendim që po kështu ka filluar të spinohet në forma dhe mënyra të ndryshme është i thjeshtë dhe i qartë. ...

Me Shume
08 Mar
0

Shqipëria e vërtetë në Sheshin e Lirisë, rrëfimet tronditëse të grave të dhunuara e poshtëtuara nga qeveria

Gruaja shqiptare është sot e dhunuar pikologjikisht, për shkak të largimeve masive nga puna, nga vështirësitë e padrejtësitë e jetës që tek mungesa e ndihmës ekonomike deri tek shëndetësia me probleme. Në sheshin e lirisë, nëna, profesioniste, vajza të arsimuara, ...

Me Shume
08 Mar
0

Deklaratë e Koalicionit Opozitar

Në tryezën e sotme Koalicioni Opozitar vendosi ngritjen e Kuvendeve Qytetare Për Zgjedhjet e Lira dhe të Ndershme anembanë Shqipërisë, me përfaqësues të spikatur të komunitetit dhe të gjithë grupeve të interesit, si pjesë e Lëvizjes Popullore për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Koalicioni Opozitar ...

Me Shume
08 Mar
0

Do lehtësojmë gratë dhe nënat, nxënësit nga ora 7.30 deri në 16.00 nën kujdesin e shtetit

8 marsi bashkon gratë, vajzat dhe nënat në Sheshin e Lirisë. Kërkohet votë e lirë dhe e ndershme. Basha: Republika e re do të ngrihet mbi respektin dhe vlerësimin për gruan Në Sheshin e Lirisë, qindra gra nga e gjithë ...

Me Shume
08 Mar
0

Basha me misionin e OSBE-ODIHR; Zgjedhjet në rrezik, vetëm një qeveri teknike siguron votë të lirë e të ndershme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim pjestarë të misionit të OSBE-ODIHR, Richard Lappin, zëvendëskryetar i Departamentit të Zgjedhjeve, Ana Rusu, këshilltare për zgjedhjet, Alexey Gromov, këshilltar për zgjedhjet, Francesco Pagani, kreu i këshilltarëve politikë në Asamblenë ...

Me Shume
07 Mar
0

Në fund të mandatit të parë, të qeverisë së parë të republikës së re, rrogat e mësuesve do të dyfishohen

Pasditen e tetëmbëdhjetë në sheshin e lirisë, kryetari demokrat Lulzim Basha bashkëbisedoi me mësuesit e niveleve të ndryshme te arsimit publik në Shqipëri, të cilët në këtë 7 mars ngritën zërin për rikthimin e dinjitetit dhe respektit tek mësuesia. Forumi ...

Me Shume