fbpx

Author Archives: admin

06 Apr
0

Monologje me fjalim të parapërgatitur për interesat e republikës së vjetër, nuk ka. Dialog vetëm për qeveri teknike, për zgjedhje të lira e të ndershme, për interesin e shqiptarëve

Zonja dhe zotërinj, qytetare dhë qytetarë, patriote dhe patriotë, ushtarë të armatës dhe lëvizjes së madhe popullore për demokraci të vërtetë, për liri të vërtetë dhe për drejtësi të vërtetë. Nën peshën e zullumeve të pafund, nën peshën e mëkatëve ...

Me Shume
05 Apr
0

Komploti i republikës së vjetër kundër qytetarëve merr fund vetëm me zgjedhje të lira e të ndershme

Dua t’ju përshëndes dhe t’ju shpreh mirënjohjen e pakufishme për këtë qëndresë historike që ka vazhduar për 47-të ditë, 24 orë në ditë  dhe do të vazhdojë deri në përfundimin me fitore të plotë të kauzës sonë të drejtë dhe ...

Me Shume
05 Apr
0

Komploti më i rëndë i republikës së vjetër ndaj qytetarëve, është ai ekonomik

Kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me sipërmarrës, përfaqësues shoqatash dhe pronarë biznesesh të falimentuara, për shkak të situatës ekonomike në vend. Ata denoncuan faktin se ndodhen pranë falimentimit për shkak të rritjes së taksave dhe gjobitjeve selektive. Këtë e konfirmoi edhe ...

Me Shume
04 Apr
0

Deklaratë e Koalicionit Opozitar

Koalicioni Opozitar konfirmoi sot se rruga e vetme e daljes nga kriza është krijimi i qeverisë teknike, me mbështetje të gjerë politike, që do të punojë për të realizuar kushtet për zgjedhje të lira e të ndershme. Duke përshendetur hapin ...

Me Shume
04 Apr
0

I mirëpritur kushdo që vendos Shqipërinë të parën, Edi Rama zyrtarisht pengesa e fundit për zgjedhje të lira e të ndershme

Qytetare dhe qytetarë, të reja dhe të rinj mirë se keni ardhur në këtë agim të ditës së 46-të të lëvizjes më të madhe popullore për zgjedhje të lira, për liri dhe demokraci të vërtetë, për Republikën e Re të ...

Me Shume
04 Apr
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon aktin barbar ndodhur në metronë e Shën Pjeterburgut. Ne i shprehim dhimbje dhe ngushëllime familjeve të viktimave dhe solidaritet njerëzor me popullin rus. Ky akt dëshmon se terrorizmi nuk ka ngjyrë, atdhe dhe ideologji. Ne mbetemi të ...

Me Shume
03 Apr
0

Varfëria dhe shtrëngimi i jetesës u thelluan çdo ditë në 4 vite, zgjidhja vjen vetëm kur të shkëputet politika nga krimi

Kryetari Lulzim Basha bashkëbisedim me qytetarë për varfërinë dhe koston e lartë të jetesës, pamundësinë për të mbyllur muajin, për të paguar faturat, për të ndjekur universitetin   Kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me qytetarë për varfërinë dhe rritjen e kostos ...

Me Shume
03 Apr
0

Basha me Arvizu dhe Lu: Droga dhe paratë e pista, produkt direkt i kriminalizimit të shtetit nga Edi Rama

Kjo qeveri nuk ka as vullnetin dhe as mundësinë të bëjë zgjedhje të lira dhe të ndershme; Qeveria teknike rruga e vetme për zgjedhje të lira dhe të ndershme   Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mirëpriti sot zotin Alexandër ...

Me Shume
03 Apr
0

Me zgjedhje të lira e të ndershme, ka shumë, shumë për të humbur Rama, krimi dhe oligarkët, por fitojnë të gjithë shqiptarët e ndershëm!

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 45 të protestës në Sheshin e Lirisë Çdo ditë, në këtë shesh ne konfirmojmë vendimin e marrë më 18 shkurt, një vendim popullor pa kthim. Por çdo ditë është e rëndësishme dhe e ...

Me Shume
02 Apr
0

Familjarët e 4 dëshmorëve të 2 prillit: Amaneti i tyre për liri, duhet çuar deri në fund

Pasditen e 2 Prillit në Sheshin e Lirisë qytetarëve i’u bashkuan familjarët dhe miqtë e katër dëshmorëve të demokracisë, Arben Broci, Bujar Bishanaku, Besnik Ceka dhe Nazmi Kryeziu. Të mbledhur për të kujtuar me mirënjohje sakrificën e bijve shkodran të ...

Me Shume