fbpx

Author Archives: admin

18 Apr
0

Artistët e rinj: Rilindja kishte vetëm propagandë, audicionet ishin fiktive

Paraditen e 60-të në Sheshin e Lirisë kryetari Lulzim Basha bisedoi me student, artistë të rinj dhe pedagogë të arteve të bukura për kulturën dhe artin në vend. Artistët, sidomos ata të rinj, folën për nevojën për të shprehur mendimin ...

Me Shume
18 Apr
0

Rama ka frikë të ndahet nga karrikja, sepse nuk ndahet dot nga krimi, droga dhe oligarkët

 Qytetare e qytetarë, të rinj e të reja, gëzuar këtë stacion rekord në Shqipëri, në Ballkan e në Europë, 60 ditë protestë non-stop! Kjo është Shqipëria europiane, ky është populli europian i Shqipërisë europiane. 4 vjet krim, drogë, korrupsion, ia ...

Me Shume
17 Apr
0

Injorimi i mijëra tonelatave drogë është një ndëshkim për Shqipërinë dhe inkurajim për Ramen që të mbjellë dhjetra mijëra tonelata të tjera. Ne besojme se droga është krim shumë i rrezikshëm edhe për financimin e terrorizimit dhe jo rrugë dhe mjet zhvillimi

Pyetje: Z.Basha ju kërkoi ministri gjerman ndalimin e bojkotit? Basha: Kam pasur bisedim shumë të frytshëm me të dy ministrat,  ministrin holandez Koenders dhe me ministrin gjerman z.Gabriel. Në qendër të bisedës nga ana ime ka qenë shpjegimi i fakteve ...

Me Shume
17 Apr
0

Rritja e taksave, shtypja ndaj biznesit, rritja e kostove e tarifave, ka varfëruar shqiptarët dhe pasuruar oligarkët

    Paraditen e ditës së 59-të të qëndresës qytetare për zgjedhje të lira e të ndershme, kryedemokrati Lulzim Basha bashkëbisedoi me pedagogë dhe ekspertë ekonomie për biznesin në Shqipëri dhe klimën që e rrethon atë. Vetëm pas katër vitesh ...

Me Shume
17 Apr
0

Nuk e lëshon karriken se i ikin miliardat dhe banditët, por zgjedhje do të bëhen vetëm me qeveri teknike

Më lejoni të drejtoj një përshëndetje të përzemërt në mëngjesin e 59-të të protestës tonë, të lëvizjes tonë kombëtare, qytetare, demokratike për zgjedhje të lira dhe të ndershme, për Republikën e Re, të qytetarëve shqiptarë. Sot në këtë agorë kemi ...

Me Shume
16 Apr
0

Lulzim Basha uron besimtarët: Paqe, harmoni, dashuri e shpresë për të gjithë shqiptarët

Kryetari demokrat Lulzim Basha i uroi Gëzuar Pashkët besimtarëve të krishterë. Basha shkoi tek Katedralja Ortodokse dhe Vëllazëria Ungjillore nga ku i uroi gjithë shqiptarëve, bekimin e Zotit dhe shpresë e besim për një të nesërme më të mirë. “Gëzuar ...

Me Shume
16 Apr
0

Në Sheshin e Lirisë, po ngjallet shpresa për një Shqipëri më të mirë

Urimi i kryetarit Lulzim Basha për besimtarët e krishterë, nga çadra e lirisë   Sot është një ditë feste për besimtarët e krishterë, për vëllezërit dhe motrat tona të krishtera anembanë Shqipërisë dhe shqiptarët kudo ku janë, sepse është dita ...

Me Shume
15 Apr
0

Republika e Re do të ketë arsimin dhe shkollat më të mira në Ballkan

Paraditen e së shtunës kryetari demokrat Lulzim Basha bashkëbisedoi me mësues, pedagogë dhe studiues lidhur me sistemin arsimor në Shqipëri. Duke nisur nga ai paraarsimor, tek arsimi fillor dhe i mesëm dhe duke përfunduar me atë universitar, mësuesit dhe prindërit ...

Me Shume
15 Apr
0

Ka vetëm një hapësirë për kundërshtarët: Të ulemi për qeveri teknike

Nisim sot javën e nëntë të një lëvizje të pashoqe në historinë kombëtare, në historinë e Ballkanit, në historinë e Europës, që po kështu do të përfundojë me një fitore të pashoqe të qytetarëve, të bashkimi qytetar, kundër klikës së ...

Me Shume
14 Apr
0

Basha pret McCain: Shqipëria duhet të bëjë zgjedhje të lira e të ndershme, e të pastrojë politikën nga krimi

Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha priti sot në Selinë e Partisë Demokratike Senatorin John McCain, Kryetar i Komitetit të Senatit Amerikan për Forcat e Armatosura. Lideri i opozitës i shprehu vlerësimet më të larta Senatorit McCain dhe mirënjohjen e thellë ...

Me Shume