fbpx

Author Archives: admin

28 Apr
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike u informua sot nga aleatët opozitarë për qendrimin e sotëm të ambasadores së BE në Tiranë, Romana Vlahutin, sikur Partia Demokratike gjatë pranisë së ndërmjetësuesve europianë në Tiranë ditën e martë, nuk pranoi propozimet e tyre dhe se ...

Me Shume
27 Apr
0

Pjesa e parë e intervistës së Lulzim Bashës, sonte në Opinion

Fevziu: Parlamenti i Maqedonisë është pushtuar nga protestuesit të cilët kanë ndërhyrë dhunshëm ndaj deputetëve. Lideri Zajev i LSDM-së i cili pritet të bëhet kryeministër është goditur. Shpërthimi ka ndodhur me këtë justifikim, se përse një shqiptar duhet të jetë ...

Me Shume
26 Apr
0

Deklaratë e Koalicionit Opozitar

Koalicioni Opozitar vendosi sot njëzëri përshkallëzimin e aksionit politik të opozitës, për të mos lejuar diktatin e krimit e të drogës me mbështetje qeveritare mbi votën e qytetarëve. Koalicioni opozitar konfirmoi vendosmërinë për të mos lejuar votim fasadë të diktuar ...

Me Shume
26 Apr
0

Ndihma ekonomike e familjeve në nevojë do të dyfishohet brenda vitit të parë të Republikës së Re

Bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë për problematikat e Qarkut të Lezhës, për varfërinë, mungesën e vemendjes së shtetit, braktisjen totale të qeverisë. Zgjidhjet që ofron Republika e Re, me qeverisjen për qytetarët. Paraditen e 68 në Sheshin e Lirisë, kryetari ...

Me Shume
26 Apr
0

Republika e Re i ka të gjitha mundësitë të ndryshojë jetën e shqiptarëve, ajo nis me votën e lirë e të ndershme

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 68 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme Me dhjetëra herë qytetarët dhe qytetaret e Qarkut të Lezhës, nga Bashkia e Lezhës, nga Bashkia e Kurbinit, nga Bashkia e Mirditës, e ...

Me Shume
25 Apr
0

Edi Rama refuzoi zgjidhjen me dialog; javën tjetër nis mosbindja civile, do të ketë vetëm zgjedhje të lira e të ndershme

Më lejoni ta nis fjalën time sonte me një falenderim dhe mirënjohje të thellë për David McAllister, kryetarin e Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian, njëkohësisht zv/president i Partisë Popullore Europiane, si dhe për eurodeputetin Knut Fleckenstein, raporterin ...

Me Shume
25 Apr
0

Qeveria e re e Republikës së Re, çdo qindarkë do ta çojë tek qytetari e nevojat e tij

Bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë për gjendjen e sotme në Qarkun e Fierit, shkatërrimin e ekonomisë, të arsimit, të shëndetësisë. Varfëria dhe ikja masive e të rinjve, shpërdorimi dhe pasurimi i oligarkëve me pasuritë e mëdha që ka ky qark, ...

Me Shume
25 Apr
0

Me dialog ose me përballje, populli gjithmonë do të fitojë

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 67 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme  Sot në agorën e lirisë kanë ardhur përfaqësues të fushave dhe shtresave të ndryshme shoqërore, ekonomike, intelektuale, të Qarkut të Fierit. Nga Fieri, ...

Me Shume
25 Apr
0

Bruksel, Albana Vokshi në Forumin e Grave të EPP: Shqipëria proteston për të drejtën e votës, qeveria e Edi Ramës e lidhur me kartelet e drogës, miliarda euro për blerjen e parlamentit 2017

Doris Pack: Qeveria e Tiranës e lidhur me krimin, diplomatët heshtin… McAllister ndërmjetësi i duhur për të bindur palët për “qeverinë e zgjedhjeve.”   Protesta e Partisë Demokratike për Votën e Lirë u bë pjesë e diskutimeve në takimin e ...

Me Shume
24 Apr
0

Shqiptarët të bashkuar e të vendosur për realizimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme

Përshëndetja e Lulzim Bashës në mbyllje të protestës 1 orëshe, paqësore, e të vendosur në akset kryesore të vendit Jemi të bashkuar në këtë lëvizje kombëtare dhe europiane, të bashkuar në vendosmërinë tonë për të mos ia dorëzuar Shqipërinë, krimit ...

Me Shume