fbpx

Author Archives: admin

01 May
0

Papunësi masive, largime të padrejta nga puna, pasiguri në punë, e vërteta e 1 Majit del në Sheshin e Lirisë

Bashkëbisedim për plagën më të madhe të shoqërisë sot. Padrejtësitë skandaloze me largimet pa motiv nga puna, dhe zvarritja për të kërkuar të drejtën. Papunësia në rritje, dhe pagat skandaloze ku shfrytëzohen mijëra shqiptarë me orë të zgjatura   Paraditen ...

Me Shume
01 May
0

Të rinjtë e djathtë europianë mbështesin kauzën e zgjedhjeve të lira e të ndershme në Shqipëri

Forumi Rinor i Partisë Demokratike mori mbështetjen e të rinjve të djathtë europianë për kauzën e zgjedhjeve të lira e të ndershme, të ngritura nga opozita shqiptare bashkë me qytetarët, në një qëndresë tashmë 73 ditore. Gjatë një kongresi të ...

Me Shume
01 May
0

Rama shkatërroi mijëra vende pune, 300 mijë shqiptare braktisën vendin në 4 vite. Të bashkuar, për të mos lejuar më 1 Maj, ku populli zvarritet para sunduesve

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 73 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme   Kjo ditë e 73 e bashkimit më të madh qytetar popullor dhe kombëtar për zgjedhje të lira dhe të ndershme përkon me ...

Me Shume
30 Apr
0

Me 18 Qershor skadon Kushtetuta, ligjet dhe taksat e republikës së vjetër. Bashkë do të jetësojmë Republikën e Re

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 72 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme: Nga Kavaja nis bashkimi, clirimi dhe fitorja e shqiptarëve të bashkuar për Republikën e Re.    Një përshëndetje të veçantë kavajasve, të rinjve ...

Me Shume
30 Apr
0

Rrëzimi i republikës së vjetër të korrupsionit, krimit dhe drogës, nis me 7 maj në Kavajë

Bashkëbisedim i qytetarëve të Kavajës në Sheshin e Lirisë, për problematikat e komunitetit, për fasadën që fsheh varfërinë e mjerimin dhe sundimin e qytetit prej krimit të lidhur me shtetin   Në ditën e 72-të të protestës për zgjedhje të ...

Me Shume
29 Apr
0

Korça e fasadës, me 970 biznese të mbyllura në një vit dhe përgjysmim të fuqisë blerëse

Në ditën e 71 të protestës për zgjedhje të lira dhe të ndershme, qytetarët e Qarkut të Korçës bashkëbiseduan me kryedemokratin Lulzim Basha për keqqeverisjen që ka rritur varfërinë në këtë qark. Qyteti i Korçës ka sot vetëm investime fasadë ...

Me Shume
29 Apr
0

Republika e vjetër nisi si pazari i ngjalave dhe u mbyll si pazari i peshkut, Republika e Re ka nisur me qytetarët dhe për qytetarët

Sot me kënaqësi të jashtëzakonshme kemi dëgjuar në këtë agorë fjalën, të vërtetën e korçarëve, e qytetarëve dhe fermerëve të Korçës, që janë sot, jo për herë të parë, jo vetëm pjesëtarë të këtij tempulli të lirisë, por edhe flamurtarë ...

Me Shume
29 Apr
0

Skadon afati, çdo regjistrim i kandidatëve për deputetë sot e në vazhdim është shkelje e ligjit

Mbrëmë në mesnatë ka kaluar afati ligjor për regjistrimin e listave të kandidatëve për deputetë. Oerd Bylykbashi, ishte sot pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku deklaroi se çdo veprim që do të bëhej sot e në vazhdim për regjistrimin e ...

Me Shume
28 Apr
0

Qeveria teknike, rruga e vetme e shpëtimit, dhe e ndalimit të marrëzisë së Ramës

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 70 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme Përshëndetje, vëllezër e motra, të rinj e të reja, të pranishëm në këtë monument 70-ditor të lëvizjes më të madhe popullore, qytetare, kombëtare ...

Me Shume
28 Apr
0

Energjia dhe nafta nën qeverisjen e re, të Republikës së Re, do të kenë çmimin më të ulët në rajon

Bashkëbisedim për problematikat e Qarkut të Vlorës, për zhgënjimet e vlonjatëve, kërkesat dhe shqetësimet e tyre, papunësia në rritje, dhe dëmtimi i turizmit Në ditën e 70-të të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme në Sheshin e Lirisë, ...

Me Shume