fbpx

Author Archives: admin

04 Aug
0

Basha: Rama gjobit bizneset e vogla dhe pasurohet vetë. “Imagjinoni pasurinë e tij, kur 6 vjet më parë kishte 200 milionë euro”

  TAKIMI I KRYETARIT LULZIM BASHA ME STRUKTURAT NË BELSH   Kreu i opozitës Lulzim Basha dënoi dhunën e gjobave ndaj biznesve të vogla, me të cilat mbijetojnë shumica e familjeve shqiptare. Në një tëkim me strukturat e PD në ...

Me Shume
04 Aug
0

Basha nga Fushë-Arrëzi: Shqiptarët u bënë bashkë për ndryshim, opozita fituese e zgjedhjeve të lira kurdo që të bëhen.

  TAKIMI I KRYETARIT TË PD LULZIM BASHA ME STRUKTURAT NË FUSHË-ARRËZ   Lideri i opozitës Lulzim Basha deklaroi nga Fushë-Arrëzi se Partia Demokratike me aleatët e saj është fituese e zgjedhjeve të lira e të ndershme kurdo që të ...

Me Shume
31 Jul
0

Basha nga Korça: Zgjedhje të parakohshme, po. Pazar me Edi Ramën, jo!

“30 qershori provoi se me Edi Ramën nuk ka dhe nuk mund të ketë një proces të lirë e të ndershëm zgjedhor”. Me këtë qendrim të mbajtur në takimin me drejtuesit e strukturave të degës së PD të Korçës, lideri ...

Me Shume
31 Jul
0

Basha nga Prrenjasi: Prangat për pushtetarët e korruptuar e të lidhur me krimin janë fillimi i Shqipërisë si gjithë Europa.

  Basha nga Prrenjasi: Shqiptarët të papunë dhe në varfëri të thellë, Rama, Dako, Gjiknuri dhe Balla në lluks dhe përvetësojnë miliona euro. Prangat për pushtetarët e korruptuar e të lidhur me krimin janë fillimi i Shqipërisë si gjithë Europa. ...

Me Shume
28 Jul
0

Basha në Mat i vendosur për zgjedhje të parakohshme: PD, alternativa e vetme për të qeverisur vendin në interes të qytetarëve, jo oligarkëve

  Në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Mat, kreu i opozitës Lulzim Basha pohoi se largimi i Edi Ramës është mënyra e vetme për t’i hapur rrugë zgjedhjeve të lira e të ndershme, ndryshimit politik dhe zhvillimit ekonomik. ...

Me Shume
28 Jul
0

Basha në Mirditë: Objektivi ynë, largimi i tij, zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale.

“E vetmja politikë e Edi Ramës është grabitja”. Mbi këtë shqetësim dhe për mënyrën sesi Partia Demokratike duhet t’i përgjigjet mesazhit për ndryshim të 30 Qershorit, Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, bashkëbisedoi me demokratët e Mirditës. “Preokupimi i vetëm i ...

Me Shume
28 Jul
0

PD: Caktimi i gjyqtarëve të përkohshëm në Gjykatën e Lartë me vendim të Këshillit të Lartë Gjyqësor bie ndesh me Kushtetutën

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE   Partia Demokratike e Shqipërisë shpreh shqetësimin për dhunimin flagrant të Kushtetutës dhe për degradimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor në një korporatë private të Edi Ramës, që nuk i shërben interesit publik, por vrasësve dhe ...

Me Shume
28 Jul
0

Vokshi: Grabitja e Kopshtit Botanik dhe pronave të Universitetit, arsyeja pse Edi Rama tentoi shkarkimin e rektorit Mynyr Koni

  Albana Vokshi: Edi Rama vendosi t’u grabisë studentëve Kopshtin Botanik për ta betonizuar me kulla të tjera ku pastrohen paratë e krimit dhe të drogës.   Albana Vokshi: Vendimi i qeverisë kundërshtohet nga Fakulteti i Shkencave të Natyrës. Kopshti ...

Me Shume
26 Jul
0

Basha nga Saranda: 30 qershori jokushtetues, çdo produkt i tij është nul

  Kryetari i opozitës Lulzim Basha, deklaroi gjatë takimit me strukturat e partisë, se zgjedhjet e 30 qershorit janë të paligjshme, dhe si të tilla çdo produkt i tyre është nul dhe antikushtetues. “30 qershori vetëm sa vërtetoi edhe njëherë ...

Me Shume
26 Jul
0

Spaho: Edi Rama ka favorizuar në mënyrë direkte dhe të paprecedentë kompaninë “Salillari” për të marrë një tender 15 mln euro tek sheshi Shqiponja

• Rama ka shfuqizuar vendimin që ndalonte një kompani të shpallet fituese e një tenderi, nëse ka në proces kontrata publike të parealizuara në masën 70 përqind • Shfuqizimi i këtij nga Edi Rama ka favorizuar në mënyrë direkte dhe ...

Me Shume