fbpx

Author Archives: admin

03 May
0

Dita #75 e protestës/ Lulzim Basha flet për negociatat me Edi Ramën

Kryetari demokrat Lulzim Basha pasditen e 3 Majit nga çadra e protestës informoi qytetarët e qëndresës dhe mediat për zhvillimet e 24 orëve të fundit sa i përket negociatave të zhvilluara në funksion të zgjidhjes së krizës. Sot, përfaqësuesit e ...

Me Shume
03 May
0

Deklaratë për media e Lulzim Bashës pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD

Mirembrëma ju, gazetarëve, operatorëve, punonjësve të medias, faleminderit për kohën, sakrificën, lodhjen në mbulimin e protestës së opozitës, të ngjarjeve të vrullshme të ditës së sotme dhe jo vetëm. Me lejoni ta nis me një keqardhje të madhe për numrin ...

Me Shume
02 May
0

Prononcimi për mediat i Lulzim Bashës pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD

Mirembrëma ju, gazetarëve, operatorëve, punonjësve të medias, faleminderit për kohën, sakrificën, lodhjen në mbulimin e protestës së opozitës, të ngjarjeve të vrullshme të ditës së sotme dhe jo vetëm. Me lejoni ta nis me një keqardhje të madhe për numrin ...

Me Shume
02 May
0

Lulzim Basha bisedon me banorë të Elbasanit në Sheshin e Lirisë

Ditën e 74-të të protestës opozitare në bulevard kryetari i PD, Lulzim Basha dëgjoi qytetarët nga Elbasani të denonconin problemet e jetesës në qytet dhe fshat. Arsimi, largimet selektive nga puna, ndotja kriminale e ambientit deri tek mungesa e ujit ...

Me Shume
02 May
0

Deklaratë e Koalicionit Opozitar

Partia Demokratike dhe i gjithë Koalicioni Opozitar mirëpresin ftesën institucionale të Presidentit Nishani për dialog në funksion të zgjidhjes së krizës së rëndë politike që ka mberthyer Shqipërinë. Ndonëse shkaktari i kësaj krize, Edi Rama me veprimet dhe qëndrimet e ...

Me Shume
02 May
0

Deklarate e Koalicionit Opozitar

Partia Demokratike dhe i gjithe Koalicioni Opozitar mirepresin ftesen institucionale te Presidentit Nishani per dialog ne funksion te zgjidhjes se krizes se rende politike qe ka mberthyer Shqiperine.   Ndonese shkaktari i kesaj krize Edi Rama me veprimet dhe qendrimet ...

Me Shume
02 May
0

Papunësia, varfëria, ndotja kriminale për interesat e pushtetit, e vërteta e Elbasanit vjen në Sheshin e Lirisë

Bashkëbisedim me qytetarë dhe përfaqësues të Elbasanit për problemet e mëdha të këtij qyteti të zhytur në mjerim, ndërkohë që oligarkët përfitojnë duke helmuar qytetin me djegien e mbetjeve  Paraditen e 74-të në Sheshin e Lirisë kryedemokrati Lulzim Basha bisedoi ...

Me Shume
02 May
0

Asnjë pazar kundër zgjedhjeve të lira e të ndershme, ajo që nisi me 18 shkurt është më e madhe se PD, më e madhe se unë, më e madhe se interesat partiake

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 74 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme Zonja dhe zotërinj, të rinj e të reja ju përshëndes me mirënjohje të thellë në këtë mëngjes të 74-të të bashkimit më të ...

Me Shume
01 May
0

Lulzim Basha bashkëbisedon me qytetarë të larguar nga puna padrejtësisht në Sheshin e Lirisë

Mëngjesin e ditës së punëtorëve, 1 Maj qytetarët u bashkuan rreth diskutimit mbi largimet e padrejta nga puna. Nga e gjithë Shqipëria, të shkarkuarit nga administrata shtetërore dhe të papunët treguan eksperiencat e tyre në bisedën me kryetarin e Partisë ...

Me Shume
01 May
0

FRPD merr mbështetjen e të rinjve të djathtë europianë për kauzën e zgjedhjeve të lira

Forumi Rinor i Partisë Demokratike, gjatë pjesmarrjes në kongresin e mbajtur në Kroaci më 27-30 Prill, ka marrë mbështetjen e të rinjve të djathtë europian, për kauzën e zgjedhjeve të lira e të ndershme. Të rinjtë europianë dhanë mbështetjen e ...

Me Shume