fbpx

Author Archives: admin

31 Oct
0

Bylykbashi: Rama kërkon të shtyjë dhe jo të zbatojë “Ligjin për nëpunësin civil”

Deklaratë për shtyp e deputetit të Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi: Kur na ndajnë më pak se 36 orë nga hyrja në fuqi e Ligjit për Nëpunësin Civil, Rama po tenton në mungesë të plotë transparence të shkelmojë konsensusin e arritur ...

Me Shume
31 Oct
0

Kryetari Basha takohet me ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë z.Hellmut Hoffmann

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti në një takim mirëseardhje ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanise z. Hellmut Hoffmann. Pasi i uroi përzemërsisht mirësardhjen, z. Basha i shprehu z. Hoffmann mirënjohjen më të thellë të tij dhe Partisë Demokratike, ...

Me Shume
31 Oct
0

Shkrirja e Gardës, Noka: Tahiri, akt të papreçedent revanshi dhe hakmarrje

Deklaratë për shtyp e deputetit të Partisë Demokratike Flamur Noka: Dje të gjithë shqiptarët u njohën me një akt të papreçedent revanshi dhe hakmarrje që tregon qartë orientimin dhe fillin politik antishtet të këtij pushteti. Dje Tahiri, pa bërë ende ...

Me Shume
31 Oct
0

Ligji për “Nëpunësit civil”, Basha takon ambasadorët e vendeve anëtare të BE dhe KE

Basha:  Qëllimi i ndryshimi të ligjit, spastrimi politik i administratës dhe zëvendësimi me militant, minon konsensusin Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka ndarë me ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Europian dhe Komisionit Europian shqetësimin për shtyrjen, përtej datës ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: Shtyrja e hyrjes në fuqi e ligjit të “Nëpunësit Civil”, shkelmon konsensusin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzoi sot kryesocialistin Edi Rama se me qëllim spastrimin politik të administratës publike, kërkon të shtyjë, përtej 1 tetorit, hyrjen në fuqi të ligjit për “Shërbimin Civil” i miratuar me konsensus ndërpartiak dhe kusht ...

Me Shume
31 Oct
0

Vorpsi: Denonconi presionin dhe largimin nga administrata në www.përpara.al

Deklaratë për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike, Laura Vorpsi: Revanshi politik i mazhorancës së re, presioni dhe largimi i nëpunësve të shtetit me metodën e vjetër të luftës së klasave, po mbizotëron në çdo zyrë të administratës shtetërore.  E ...

Me Shume
31 Oct
0

Sotiraq Stratobërdha, kandidat i PD-së dhe aleatëve për Kryetar Bashkie në Korçë

Sotiraq Stratobërdha, është kandidati i Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj për Kryetar Bashkie në zgjedhjet vendore që do të zhvillohen në Bashkinë e Korçës, më 3 Nëntor 2013. Kandidatura e tij u propozua nga shoqëria civile dhe qytetaria korçare ...

Me Shume
30 Oct
0

Strazimiri: Cila është lidhja e z.Tahiri me Elvis Doçin, ekzekutuar në mënyrë mafioze?

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Gent Strazimiri: Prej disa ditësh, shtypi ka dhënë informacion tejet shqetësues mbi lidhjet e Ministrit të Brendshëm me të ndjerin Elvis Doçi, pronar lojrash fati, i cili u ekzekutua në një atentat ...

Me Shume
08 Oct
0

Emërimet në polici, Ristani: Ripërsërisim, nuk kanë shkollimin përkatës, janë militantë të PS-së

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Partia Demokratike, në mënyrë të përsëritur, me qëllim që të ngulisë mirë në mëndjen e çdo shqiptari, denoncon fuqimisht shkeljet e ligjit në emërimet në Policinë e Shtetit dhe vendosjen ...

Me Shume
08 Oct
0

Basha takon Kukan: Opozita gjithçka për hapjen e negociatave

Kryetari i opozitës, z. Lulzim Basha priti në një takim delegacionin e Parlamentit Europian, për marrëdhëniet me Shqipërinë, të kryesuar nga Eduard Kukan. Zoti Basha ka falënderuar euro-deputetët për mbështetjen që i kanë dhënë Shqipërisë, në rrugën e saj të ...

Me Shume