fbpx

Author Archives: admin

31 Oct
0

Basha: Deklaratat për dialog të pakuptimta,kur akti i parë i mazhorancës është prishja e konsensusit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi sot se opozita është e vendosur të mbrojë vlerën e konsensusit, si vlerë të kulturës europiane të politikë-bërjes dhe garanci për balancimin dhe kontrollin e pushteteve në demokraci. Duke iu përgjigjur pyetjeve të ...

Me Shume
31 Oct
0

Bylykbashi: Edi Rama shpërblen anëtarët militantë të KQZ-së

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi: Ditët e fundit doli sheshit farsa e Partisë Socialiste për gjoja paanshmërinë dhe apolitizmin e anëtarëve të saj në KQZ. Këto ditë Edi Rama shpërbleu me poste të larta në ...

Me Shume
31 Oct
0

Kryetari i opozitës Basha, takon Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Turqisë, z.Davutoglu

Kryetari i opozitës z. Lulzim Basha priti në një takim të veçantë në selinë e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Turqisë, z. Ahmet Davutoglu. Gjatë bisedës u diskutua në lidhje me trashëgiminë e ...

Me Shume
31 Oct
0

Bumçi: Rama e fut Shqipërinë në një nismë të botës së tretë

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Aldo Bumçi: Të nderuar qytetarë shqiptarë! Jam këtu për t’ju bërë me dije atë që Kryeminstri Rama na e ka fshehur dhe duket se as që ka ndërmend të na e thotë. ...

Me Shume
31 Oct
0

Bode: Rama në panik, pa program të qartë reformash në ekonomi

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Ridvan Bode: Qeveria e majtë prej tre javësh në detyrë, ka filluar një sulm të paprecedent dhe të paprincip kundër ekonomisë së vendit. Deklaratat e pandërprera se ekonomia e vendit është në ...

Me Shume
31 Oct
0

Halimi: Rama çdo ditë anulon koncesionet e biznesit, kërcënon drejtpërdrejt Kushtetutën

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi përpara gazetarëve: Vreri dhe hakmarrja politike, kanë verbuar Edi Ramën, i cili po shkel çdo ditë Kushtetutën e vendit dhe të drejtat kushtetuese të qytetarëve shqiptare. Ashtu siç deklaroi dhe sot dhe ...

Me Shume
31 Oct
0

Bumçi: Blair pohoi se nuk punon falas. Sa dhe si do ta paguajë z.Rama?

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Aldo Bumçi: Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra, por në rastin e z.Rama, gënjeshtra nuk zgjat më shumë se disa orë. Kryeministri Rama tha dje në drekë se Tony Blair do të ...

Me Shume
31 Oct
0

Vokshi: Rama vuan nga sindroma e vitit zero

Deklaratë për media e deputetes së Partisë Demokratike Albana Vokshi: Sot z. Rama, doli në konferencë të përbashkët për shtyp me z. Blair për të lançuar për herë të dytë iniciativën për “njësinë e prioriteteve”. Por, njësia që kërkon të ...

Me Shume
31 Oct
0

Bogdani: Rama emëron njerëzit më të përshtatshëm për evazion, abuzime, dhe vjedhje

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Gert Bogdani: Shqiptarëve u kujtohet me siguri se kur Edi Rama emëroi këshilltarët e tij, ai i mbushi mediat me meritat e tyre.  Opinioni publik u ushqye për ditë të tëra me ...

Me Shume
31 Oct
0

Vorpsi: Qeveria, para për vete, ndërsa për popullin arka qenka bosh

Deklaratë për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Dje, zoti Rama e pati të pamundur të maskonte gënjeshtrën dhe hipokrizinë  në pikëllimin e tij para trupit diplomatik për financat dhe arkën bosh të shtetit. Salla e re dhe ...

Me Shume