fbpx

Author Archives: admin

08 Sep
0

Mesazhi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në mbledhjen e Grupit Parlamentar

Të nderuar anëtarë të Grupit Parlamentar. Dua ta filloj me një mesazh të drejtpërdrejtë. Qendrimi ynë është i qartë. Ne jemi opozita dhe do të bëjmë opozitën derisa shqiptarë të na besojnë me votë drejtimin e vendit. Nuk mund të ...

Me Shume
07 Sep
0

CDU dhe KAS, mbështetje strukturore dhe të aksionit opozitar të Partisë Demokratike

Partia Kristian Demokrate gjermane dhe Fondacioni Konrad Adenauer, dëshmojnë mbështetjen për Partinë Demokratike dhe aksionin e saj opozitar. Sot, një Këshilltar i Lartë i grupit parlamentar CDU-CSU, në Bundestag, pati një bashkëbisedim me deputetët e Partisë Demokratike në lidhje me ...

Me Shume
05 Sep
0

Basha në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane

Kreu demokrat Lulzim Basha është duke marrë pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane (PPE), që zhvillohet në Kopenhagen me pjesëmarjen e drejtuesve të partive të djathta europiane. Para Asamblesë, Zoti Basha bëri një pasqyrë të zhvillimeve politike në ...

Me Shume
04 Sep
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike përshëndet deklaratën e Ambasadores së BE-së Vlahutin se çelja e negociatave ka si kusht luftën kundër kanabisit. Më në fund, Ambasadorja u tha shqiptarëve të vërtetën të cilën kryetari Basha dhe Partia Demokratike e ka thënë çdo ditë ...

Me Shume
03 Sep
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi nuk do të kishte ndodhur nëse krimineli nuk do të favorizohej nga veprimet e papërgjegjshme të shtetit. Nëse krimineli nuk do të ishte liruar nga një aministi skandaloze apo nëse policia do t’i kishte dhënë ...

Me Shume
20 Aug
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

U bë një javë që deputeti mik i Edi Ramës, Aqif Rakipi, ka ikur nga vendi i ngjarjes ku aksidentoi për vdekje qytetarin Seit Sorra, dhe asnjë masë nuk është marrë ndaj tij. Sipas nenit 273 të Kodit Penal, Aqif ...

Me Shume
18 Aug
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Sulmi terrorist që goditi Barcelonën dhe shkaktoi 14 viktima të pafajshme dhe dhjetëra të lënduar është një agresion burracak ndaj vlerave të botës demokratike. Lutjet tona shkojnë pranë viktimave, familjeve të tyre dhe të lënduarve. Partia Demokratike ë​shtë në këto momente ...

Me Shume
Godina e Partise Demokratike - PD
14 Aug
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Neni 273 i Kodit Penal, i cili është në fuqi edhe për miqtë e Edi Ramës, dikton se Aqif Rakipi mban përgjegjësi edhe për largim nga vendi i aksidentit, përgjegjësi që në vetvete denohet deri në 1 vit burgim. Mbarë ...

Me Shume
12 Aug
0

Zyrtarët e lartë të PD me senatorët amerikanë: vendi nën diktatin e qeverisë së inkriminuar, PD do luftojë çdo ditë kundër drogës e krimit

Nje delegacion prej katër senatorësh nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës,  Roy Blunt, John Cornyn, Tom Cotton dhe Thom Tillis zhvilluan një takim mbi aktualitetin politik në vend me zyrtarë të lartë të Partisë Demokratike. Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi ...

Me Shume
12 Aug
0

Deklaratë e Partisë Demokratike​

Partia Demokratike kërkon zbardhje dhe transparencë të plotë të një ngjarjeje të ndodhur sot në orët e para të mëngjesit, ku të dhënat janë se deputeti Aqif Rakipi ka aksidentuar për vdekje me makinë një person. Ka dyshime serioze se ...

Me Shume