fbpx

Author Archives: admin

31 Oct
0

Patozi: Te hash tek “Piazza” me leke borxh

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike Astrit Patozi në Kuvend: Që pas pagëzimit të saj, këtu e 40 ditë të shkuara, kjo qeveri sot po bën punën e saj të parë. Të tjerat, deri më sot, kanë qenë deklarata dhe ...

Me Shume
31 Oct
0

Noka: Borxh shtetëror për të shlyer borxhin personal të dyshes që bleu votat

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike Flamur Noka në Kuvend: Të nderuar kolegë deputetë, Brendia e aktit normativ për “Disa ndryshime në buxhet “, që na serviret sot këtu, nuk dëshmon gjë tjetër përveçse atë që Partia Demokratike dhe kjo ...

Me Shume
31 Oct
0

Bode: Buxheti legjitimon propagandën boshe dhe hakmarrëse të mazhorancës

Fjala e plotë e Deputetit të Partisë Demokratike, Ridvan Bode në Kuvend: Është e qartë se kryeministri Rama dhe kabineti i tij janë shumë të vendosur për të prezantuar ekonominë shqiptare si një ekonomi në krizë dhe se financat e ...

Me Shume
31 Oct
0

Bregu: Ëndrra e kësaj qeverie, rrënimi i vendit

Fjala e deputetes së Partisë Demokratike Majlinda Bregu në seancën e Kuvendit: Si për ta nisur punën me këmbë të mbarë, Edi Rama e filloi nga vetja e të tijtë. I Këputi që në javën e parë një të zbukuruar ...

Me Shume
31 Oct
0

Berisha: Mazhoranca me skenarin Papandreu në Shqipëri

Prononcimi për media e z. Berisha, pas fjalës së mbajtur në Parlament. Rënia e të ardhurave është vetëm 2 për qind, ndërkohë në vitin e tyre elektoral rënia e të ardhurave ka qenë deri sa ne erdhëm në pushtet 35 ...

Me Shume
31 Oct
0

Kreu i PD Basha pret Drejtorin e Përgjithshëm për Zgjerimin, Christian Danielsson

Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha priti në një takim Drejtorin e Përgjithshëm për Zgjerimin, Christian Danielsson. Zoti Basha falënderoi Komisionin Europian, për rekomandimin për dhënien e statusit të vendit kandidat. Zoti Danielsson ka vlerësuar përpjekjet e bëra gjatë ...

Me Shume
31 Oct
0

Kryetari i opozitës Basha, merr pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, do të marrë pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane, i cili zhvillohet më 24 tetor në Bruksel nën drejtimin e Kryetarit në detyrë të PPE dhe kryetar i grupit të PPE në Parlamentin Europian ...

Me Shume
31 Oct
0

Spahia: Ministri qesharak, trajtimi i kancerit në Shqipëri është falas

Deklarata e plotë e z. Bardh Spahia Ministri i Shëndetësisë është qytetari më pak i informuar në vend për sektorin që ai mbulon. Prej disa javësh në krye të Shëndetësisë ai ka pasur kohën e mjaftueshme të mësojë për disa ...

Me Shume
31 Oct
0

Mima: INSTAT nën spastrim politik; Qëllimi, atentat ndaj konsensusit

Deklarata e plotë për shtyp e deputetit tw PD-sw Florion Mima: Sot, kryeministri i ri i vendit, ka shkarkuar, në thyerje totale të bazës ligjore, pa asnjë argument dhe tërësisht jashtë të gjitha procedurave ligjore në fuqi, Drejtoren e Institutit ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: Gjithçka për hapjen e negociatave, shqetësim për sfidimin e shtetit ligjor nga mazhoranca

Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha priti në një takim drejtorin politik të Ministrisë së Jashtme të Austrisë, ambasadorin Jan Kickert, i cili shoqërohej nga drejtori i sektorit për Ballkanin Perëndimor, në Ministrinë e Jashtme të Austrisë, z. Johann ...

Me Shume