fbpx

Author Archives: admin

21 Nov
0

Basha: Afera “Crown Agents” është kapje e shtetit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, e ka konsideruar kontratën e qeverisë me “Crown Agents” të errët, abuzive, të paligjshme dhe të papranueshme. Në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, zoti Basha theksoi se qeveria do të harxhojë miliona ...

Me Shume
21 Nov
0

Rushaj rendit shkeljet: Qeveria, kontratë favorizuese të paprecedentë me Crown Agent

Deklarata e plotë e ish zëvendësministrit të Financave, Alfred Rushaj: Deklarata e plotë e ish zëvendësministrit të Financave, Alfred Rushaj: Qeveria ka dërguar para pak ditësh në Kuvend këtë dokument që është i pjesshëm për atë që përmban. Ne kemi ...

Me Shume
21 Nov
0

Bardhi: Retorikë boshe e Spiropalit, kunatat e qeverisë u transferuan në Tiranë

Deklarata e plotë e koordinatores për media, Silvi Bardhi: Kunatat e doganës së Tiranës kanë nevojë të punojnë të qeta, dhe të jenë të mbrojtura. Për këtë ka menduar qeveria, duke dërguar tezen e deputetes Olta Xhaçka si drejtoreshë të ...

Me Shume
21 Nov
0

Rushaj: Qeveria gënjen për realizimin në Dogana, nesër zullumi “Crown Agents”

Deklarata e plotë e ish zëvendësministrit të Financave, Alfred Rushaj: Deklarata e plotë e ish zëvendësministrit të Financave, Alfred Rushaj: Dje pamë aktin e parë të një shfaqje mashtruese që ne e kemi paralajmëruar prej 1 muaji; qeveria nxitoi të ...

Me Shume
21 Nov
0

Bardhi: Qeveria, presion zgjedhësve në Korçë

Deklarata e plotë e koordinatores së medias, Silvi Bardhi: Deklarata e plotë e koordinatores së medias, Silvi Bardhi: E morët vesh? Ka zbarkuar e gjithë qeveria në Korçë, me kuç e me maç. Dy ditë do të qëndrojë atje. Pse? ...

Me Shume
21 Nov
0

Strazimiri pyetje ministrit të Brendshëm:ç‘lidhje keni me viktimën Elvis Doçi

Deklarata e plotë e deputetit të PD-së, Gent Strazimiri Deklarata e plotë e deputetit të PD-së, Gent Strazimiri U bënë më shumë se 72 orë që opinioni publik dhe opozita, pret përgjigje nga ministri i Brendshëm në lidhje me disa ...

Me Shume
21 Nov
0

Bardhi: FRD patericë e PS-së, Stratobërdha kandidati ynë i vlerave qytetare korçare

Deklarata për shtyp e Koordinatores për Media në Partinë Demokratike Silvi Bardhi: Deklarata për shtyp e Koordinatores për Media në Partinë Demokratike Silvi Bardhi: Dje, e frikësuar nga mbështetja e fuqishme e qytetarisë korçare për kandidatin e Partisë Demokratike dhe ...

Me Shume
21 Nov
0

Rushaj: Z. Rama, pse e fshihni publikimin e kontratës me Crown Agents? Kur do e bëni trasparente?

Deklarata për media e ish-zv/Ministrit të Financave Alfred Rushaj: Deklarata për media e ish-zv/Ministrit të Financave Alfred Rushaj: Përpara 48 orëve ne i bëmë disa pyetje publike Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë për një kontratë që ai thotë, se Qeveria ...

Me Shume
21 Nov
0

PD kërkon që shembullin e zyrtarit të dorëhequr ta ndjekin edhe drejtuesit e lartë të policisë

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani. Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani. Pesha e anti-ligjit është e rëndë. Dorëheqja e djeshme e një funksionari të lartë të ekipit të ri të kësaj ...

Me Shume
18 Nov
0

Basha:Bashkë me njerëzit e lirë do të vazhdojmë betejën për demokracinë, lirinë, shtetin ligjor dhe transparencën

Të nderuar deputetë, Java që shkoi u mbyll me qëndrimin e njësuar të qytetarëve shqiptarë, të Partisë Demokratike dhe opozitës në tërësi, të  miqve e partnerëve tanë ndërkombëtarë dhe të  disa deputetëve të shumicës parlamentare për të  bërë të pamundur ...

Me Shume