fbpx

Author Archives: admin

21 Nov
0

Kancelarja Gjermane Angela Merkel i dërgon letër kreut të PD z Lulzim Basha

Merkel: “Pres bashkëpunimin tuaj, për të garantuar paqen, sigurinë, prosperitetin e njerëzve dhe vendeve tona”  I dashur kryetar, Ju falënderoj për urimin me rastin e fitores së CDU, në zgjedhjet federale të 22 shtatorit 2013. Vlerësova shumë, fjalët tuaja të ...

Me Shume
21 Nov
0

PD: Qeveria tregohet arrogante me personat me aftësi të kufizuar

Deklarata e plotë e deputetes së PD, Jorida Tabaku: Personat me aftësi të kufizuara dhe te papunët qe përfitojnë ndihmë ekonomike janë lënë ne mëshirë të fatit nga kjo qeveri. Paaftësinë dhe indiferencën e saj mundohet çdo ditë ta fshehë ...

Me Shume
21 Nov
0

PD: Ministri nëpër Europë, krimi dhe pasiguria e jetës rritet në Shqipëri

Deklarata e plotë e Zëdhënëses së PD Laura Vorpsi:Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri po bën një udhëtim në Europë, ndërkohë që krimi dhe pasiguria për jetën po rriten në Shqipëri, ndërkohë që viktimat dhe humbja e jetës shtohen nga dita ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha:Bashkë me njerëzit e lirë do të vazhdojmë betejën për demokracinë, lirinë, shtetin ligjor dhe transparencën

18 Nëntor 2013 Fjala e plotë e kreut të opozitës Lulzim Basha mbajtur sot në mbledhjen e radhës së Grupit Parlamentar të PD: Të nderuar deputetë, Java që shkoi u mbyll me qëndrimin e njësuar të qytetarëve shqiptarë, të Partisë ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha: JO-ja e mekur e Ramës, fitore e shoqërisë së lirë

Fjala e plotë e kreut të opozitës Lulzim Basha në selinë e Partisë Demokratike pas reagimit të Kryeministrit për armët kimike: 15 nëntor 2013 Të nderuar zonja dhe zotërinj! Të rinj dhe të reja, të dashur bashkëqytetarë! Pak minuta më ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha: Rama të dalë e ti thotë jo ardhjes së armëve kimike në Shqiperi

14 Nëntor 2013 Fjala e plotë e kreut të PD-së z Lulzim Basha në seli pas mbledhjes së Grupit Parlamentar: Në këtë orë të mbrëmjes, mijëra qytetarë shqiptarë gjenden akoma në rrugët dhe sheshet e qyteteve tona, të kryeqytetit, duke ...

Me Shume
21 Nov
0

Halimi: Referendum! Asnjë vendim derisa të shprehet populli!

Prononcimi i deputetit të PD-së Eduard Halimi përpara Kryesisë së Kuvendit, pas dorëzimit të Kërkesës për Referendum për ardhjen ose jo të armëve kimike nga Siria. Paraqitëm kërkesën për Referendum Kushtetues në lidhje me ardhjen në Shqipëri të armëve kimike ...

Me Shume
21 Nov
0

Berisha: Kryeministri të vijë të japë shpjegime në Parlament

Fjala e ish kryeministrit Sali Berisha në Kuvend: Zonja deputete, zotërinj deputetë Z Kryetar i Parlamentit Të dashur qytetare dhe qytetarë shqiptarë. Prej më shumë se një muaji, një fantazëm frike dhe tmerri troket në çdo portë të qytetarë shqiptarë. ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha: E papranueshme marrja e armëve kimike të Sirisë. PD depoziton kërkesën për referendum!

Fjala e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së: Të  nderuar deputetë, Prej më shumë se një javë qytetarët shqiptarë po përjetojnë  një  alarm dhe ankth në rritje për lajmet e frikshme ...

Me Shume
21 Nov
0

PD: Drejtoresha e DAP do përgjigjet penalisht për largimet e paligjshme nga puna

Deklarata e plotë e deputetit të PD, Oerd Bylykbashi: Vetëm në dy javët e fundit, të dhënat tregojnë se rreth 2500 nëpunës kanë humbur vendin e punës, apo janë nxjerrë në listë pritje. Shumë prej tyre janë kërcënuar apo janë ...

Me Shume