fbpx

Author Archives: admin

05 Dec
0

Basha: Forcimi dhe zgjerimi i PD-së, nderimi më i mirë për Sokolin

Të nderuar deputetë, E di se ne këtë moment të  gjithë i kemi sytë tek ajo buqetë me lule aty,  kemi në mendje Sokolin, mikun tonë të shtrenjtë, deputetin tonë  shembullor, që u nda tragjikisht nga jeta natën e zezë ...

Me Shume
05 Dec
0

Basha: Forcimi dhe zgjerimi i PD-së, nderimi më i mirë për Sokolin

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në mbledhjen e Grupit Parlamentar: Të nderuar deputetë, E di se ne këtë moment të  gjithë i kemi sytë tek ajo buqetë me lule aty,  kemi në mendje Sokolin, mikun tonë të ...

Me Shume
05 Dec
0

Gjykata e Tiranës rrëzon vendimin e kryeministrit, PD inkurajon drejtësinë

Deklarata për media e koordinatores së shtypit, Silvi Bardhi: Gjykata e Tiranës ka hedhur sot poshtë si të paligjshëm një vendim të Kryeministrit Edi Rama për lirimin nga detyra të Drejtoreshës së Statistikave, zonjës Ines Nurja. Gjykata e Tiranës urdhëron ...

Me Shume
05 Dec
0

Dita Ndërkombëtare, PD: Qeveria, dhunuesja më e madhe e grave

Deklarata për media e zëdhënëses Laura Vorpsi: Dita ndërkombëtare kundër dhunës ndaj gruas e gjen gruan shqiptare në një gjendje të vështirë. Qeveria ka ndërmarrë një fushatë spastrimi të paligjshme dhe të pamotivuar në administratë, duke larguar nga detyra dhjetra ...

Me Shume
05 Dec
0

PD, Vokshi: Qeveria u mohon festat e fundvitit personave në nevojë!

Deklarata për media e deputetes së Partisë Demokratike Albana Vokshi: Sot, kryeministri Edi Rama konfirmoi sot zyrtarisht se personat me aftësi të kufizuar, të verbërit, paraplegjikët e tetraplegjiket, personat në nevojë dhe ata që marrin asistencë ekonomike për papunësinë, nuk ...

Me Shume
05 Dec
0

Arratisjet, Halimi: Qeveria përgjegjëse, emëroi njerëz të paaftë, shkarkoi profesionistët

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi: Ngjarja e djeshme është ngjarja më e rëndë, kur nga burgu i sigurisë së lartë, i ndërtuar nga Bashkimi Europian, janë larguar jo 1 por 7 të dënuar me burgim ...

Me Shume
05 Dec
0

Arratisja nga burgu i Drenovës në Korçë, PD: Shteti ka rënë, po rritet kriminaliteti

Deklarata për media e koordinatores për media në Partinë Demokratike Silvi Bardhi: Shteti shqiptar ka rënë dje dy herë në harkun e një ore, teksa qeveria shtrohet në gosti nëpër resorte luksoze të Tiranës. 7 persona të dënuar me burgim ...

Me Shume
05 Dec
0

Qindra mesazhe ngushëllimi, letra dhe telegrame për ndarjen nga jeta të z.Sokol Olldashi

Qindra mesazhe ngushëllimi, letra dhe telegrame për ndarjen e parakohshme nga jeta të një prej figurave kryesore të Partisë Demokratike, z.Sokol Olldashi, kanë mbërritur në adresën e Kryetarit të PD, Lulzim Basha. Ambasadorë të huaj të akredituar në Tiranë, përfaqësues ...

Me Shume
05 Dec
0

Fjala e kreut të PD-së Lulzim Basha, në ceremoninë e lamtumirës

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha: Këtu ku sot jemi mbledhur, për ti dhënë përshëndetjen e fundit Sokol Olldashit, do të donim të mos vinim kurrë. Në këtë humbje kaq tragjike dhe kaq të parakohshme, të gjesh fjalët ...

Me Shume
05 Dec
0

Fjala e Astrit Patozit në përcjelljen e fundit të Sokol Olldashit

Të dashur familjarë dhe miq të Sokol Olldashit. Çfarë do që të bëjmë dhe çfarëdo që të themi ne sot, në këtë ditë  zie, do të ishin të pamjaftueshme për të nderuar dhe respektuar si duhet Sokolin. E unë, ndoshta ...

Me Shume