fbpx

Author Archives: admin

12 Dec
0

PD: Partia Socialiste fut nën kontroll partiak drejtoritë e arsimit në vend, emërohet në Tiranë zonja e spotit të zgjedhjeve

Deklarata e plotë e zëdhënëses së PD Laura Vorpsi: Qeveria e ka mbyllur farsën e konkurseve për drejtuesit e arsimit në rrethe,  duke vënë dje në skenë aktin e fundit të kontrollit partiak mbi shkollat e gjimnazet e Shqipërisë. Mimoza ...

Me Shume
12 Dec
0

Berisha takon ambasadorin e ri austriak në vendin tonë, zotin Thomas Schnöll

Sot, ish kryeministri i vendit zoti Sali Berisha priti në një takim ambasadorin e ri austriak në vendin tonë, zotin Thomas Schnöll, i cili sapo ka marrë detyrën në Tiranë. Zoti Berisha e uroi ambasadorin Schnoll për detyrën e re ...

Me Shume
12 Dec
0

Basha: Mandela na frymëzoi të gjithëve për një botë më të mirë

Ndarja nga jeta e Nelson Mandelës, simbolit te përpjekjeve për liri dinjitetit njerëzor dhe barazi është një humbje e madhe për gjithë njerëzimin. Nëpërmjet vullnetit të papërkulshëm për të sakrifikuar lirinë e tij për lirinë e të tjerëve, Nelson Mandela ...

Me Shume
12 Dec
0

PD: Akte urgjente në favor të biznesit pas manipulimit të sistemit elektronik tatimor nga qeveria

Deklarata e plotë e plotë e deputetit të PD Florion Mima: 6 Dhjetor 2013 Dje, në të gjitha mediat e vendit, shqiptarët panë rikthimin e radhëve të gjata në sportelet e bankave dhe postës shqiptare, radhëve embleme të kolektivizmit socialist. ...

Me Shume
12 Dec
0

Intervista e plotë e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në emisionin “Tonight”

Lulzim Basha, kryetar i Partisë Demokratike dhe i Bashkisë Tiranë. U shfaq në Tiranë në vitin 2005. Jurist i diplomuar në Utrecht. Shndërrohet në një nga yjet e KOP-it dhe fitoi simpati publike me pjesëmarrjet në debatet televizive falë artikulimit ...

Me Shume
12 Dec
0

Berisha: Qeveria përdhosi dinjitetin e shqiptarëve, shkarkime masive në administratë

Nuk mund të rri pa denoncuar aktin e shëmtuar të kësaj maxhorance, ditën e flamurit, ditën e pavarësisë, përdhosjen që i bënë gjakut të dëshmorëve, martirëve të lirisë, shqiptarëve dhe kombit në tërësi me portretin e Hitlerit të Europës së ...

Me Shume
12 Dec
0

Basha: PD ka lindur e madhe dhe do të bëhet edhe më e madhe

Përkujtohet 23 vjetori i krijimit të  PD. 12 dhjetor 2013 Fjala e plotë e kreut të PD Lulzim Basha: Të dashur demokrate dhe demokratë, Shkëlqesi ambasadorë, përfaqësues të trupit diplomatik, Miq dhe të  ftuar, Zonja dhe zotërinj, Mirëmbrëma dhe mirë ...

Me Shume
10 Dec
0

Berisha: Qeveria nje fabrike mashtrimi me taksat e shqiptareve

Fjala e plotë në Kuvend e ish kryeministrit Sali Berisha: Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Të dashur qytetarë të vendit që ndiqni këtë seancë! Z Bashkëkryetar i parlamentit Meta-Rama! Jam sot këtu për të denoncuar publikisht një vello të zezë mashtrimi, ...

Me Shume
06 Dec
0

prova

rtrtrtrtr

Me Shume
05 Dec
0

Basha: Qeveria mban të fshehtë buxhetin, shkel ligjin dhe rrezikon ekonominë

Të dashur deputetë, Sot është data 2 dhjetor. Në bazë të  ligjit nr 9936, datë 26.6.2008, “Për menaxhimin e sistemit buxhetor në Republikën e Shqipërisë” dhe standardeve të vendosura gjatë qeverisjes sonë sot duhej ta kishim të votuar buxhetin e ...

Me Shume