fbpx

Author Archives: admin

01 Mar
0

Basha: Mentaliteti i drejtimit të shtetit si kazermë, burimi i krizës ekonomikë dhe pasigurisë në vend

Kryetari i Partisë Demokratike merr pjesë në tryezën e Forumit të Tiranës për Lirinë Ekonomike. “Përkeqësimi i indikatorëve të ekonomisë, rendit, sigurisë po shoqërohet me një rritje të frymës së protestës nga kategori të ndryshme shoqërore që nuk kanë dhe ...

Me Shume
01 Mar
0

PD: Krimi sundon, policia tregon forcën me protestuesit paqësorë

Deputeti Ristani denoncon situatën e rënduar kriminale dhe kërkon marrjen e masave për rivendosjen e rendit dhe sigurisë publike.

Me Shume
01 Mar
0

PD: Marrëveshja me Fondin në të mirë të ekonomisë, qeveria të tregohet e përgjegjshme

Partia Demokratike përshëndet marrëveshjen e FMN me qeverinë në momentin më të vështirë të ekonomisë shqiptare.

Me Shume
27 Feb
0

Berisha: Qeveria po destabilizon vendin, hiqni dorë nga marrja e pushteteve

Fjala e ish kryeministri Sali Berisha në Parlament:

Me Shume
27 Feb
0

Halimi: Te rikthehet ligjshmeria dhe zbatimi i Kushtetutes ne Kuvend

‎Fjala e deputetit te PD Eduard Halimi ne Kuvend:

Me Shume
26 Feb
0

PD: Botimi i vendimit, fitore e drejtësisë, qeveria ta zbatojë

Pas botimit në Fletoren Zyrtare të Vendimit të Gjykatës Kushtetuese, Deputeti Halimi i kërkon qeverisë të anulojë projektligjin e saj për Nëpunësin Civil, të kthejë konsensusin e shkelur, të cojë në vend dinjitetin e nëpërkëmbur të 5 mijë të shkarkuarve ...

Me Shume
26 Feb
0

PD: Tahiri të tregojë çfarë e lidh me grupin kriminal

Deputeti Ristani publikon fakte të reja për lidhjen e Ministrit të Brendshëm me persona të trafikut të drogës, dhe një foto kompromentuese të Kryeministrit Rama Tre ditë më parë, Partia Demokratike pyeti publikisht Ministrin e Brendshëm për kriteret që kishte ...

Me Shume
25 Feb
0

Basha: Qeveria po zhbën standardet duke vënë në rrezik për herë të dytë statusin

Kryetari i Partisë Demokratike, pret Drejtorin për Ballkanin Perëndimor në BE, dhe e informon për gjendjen shqetësuese të demokracisë, rendit dhe ekonomisë

Me Shume
24 Feb
0

Basha: “Shqipëria në protestë” dhe opozita, përballje vendimtare me qeverinë

Kryetari i Partisë Demokratike thekson vendosmërinë për të mos lejuar shkeljen e ligjit e Kushtetutës dhe rrezikimin e demokracisë nga Rama-Meta, dhe keqqeverisjen që po sjell varfëri.

Me Shume
24 Feb
0

PD: Qeveria, fushatë spastrimi, doganat bëhen degë e PS

Deputetja Tabaku denoncon ndëshkimin kolektiv në Dogana me planin qeveritar për të krijuar vende pune për militantët

Me Shume