fbpx

Author Archives: admin

10 Apr
0

Halimi:Maxhoranca po cenon shtetin ligjor

Fjala ne Kuvend e deputetit te PD Eduard Halimi:

Me Shume
09 Apr
0

PPE diskuton në Bruksel për integrimin europian të Shqipërisë

Shteti ligjor dhe konsensusi politik, rruga drejt Bashkimit Europian.

Me Shume
09 Apr
0

Basha: Rënia e transportit tregon rënien e ekonomisë, rrëzon propagandën e Ramës

Të nderuar deputetë, Fillimisht me lejoni të ndajmë së bashku me partitë aleate, me anëtarët dhe simpatizantët e Partisë Demokratike dhe me gjithë  zgjedhësit e qendrës dhe qendrës së djathtë në Shqipëri gëzimin për lajmet e ditëve dhe javëve të ...

Me Shume
09 Apr
0

Basha: Rënia e transportit tregon rënien e ekonomisë, rrëzon propagandën e Ramës

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike në mbledhjen e grupit parlamentar.

Me Shume
08 Apr
0

PD: Rama uzuron sërish kompetencat e Presidentit, shtrin tentakulat drejt forcave të armatosura

Deputeti Bushati denoncon projektin e Ramës për të marrë 11 kompetenca të Presidentit në lidhje me menaxhimin dhe drejtimin e forcave të armatosura.

Me Shume
08 Apr
0

PD: Tahiri hakmerret ndaj gjyqtarit që e dënoi për shpifje

Deputeti Bylykbashi denoncon kërkesën e Ministrit të Brendshëm drejtuar Presidentit, për të marrë masa ndaj gjykatësit

Me Shume
07 Apr
0

Vokshi: Qeveria “luftë” me gratë, mijëra vajza dhe gra pushohen nga puna

Bruksel / Deputetja e PD në takimin vjetor të Bordit të Përgjithshëm të Forumit të Grave Popullore Europiane.

Me Shume
07 Apr
0

PD: Rama producent i shfaqjeve në Vlorë, me asnjë vend të ri pune

Zëdhënësja Vorpsi denoncon sjelljen televizive të Kryeministrit 7 muaj pas marrjes së pushtetit, ndërkohë që bilanci është negativ në cdo drejtim për vlonjatët dhe gjithë shqiptarët

Me Shume
06 Apr
0

PD: Rama shpërblen autorët e skandalit financiar me serverin e Tatimeve

Zëdhënësja Vorpsi denoncon emërimin e Beqirit në krye të informacionit dhe sigurisë për pronat e shqiptarëve, dhe të Gjiknurit në krye të informacionit të financave të vendit

Me Shume
05 Apr
0

Reagim zyrtar i Partisë Demokratike

Ministri më i dështuar i qeverisë së mashtrimeve dhe dështimeve është njëkohesisht edhe më qesharaku dhe absurdi. Përsëri Sajmir Komiku ka zgjedhur të sulmojë gjykatat e vendit për dështimin e tij masiv dhe epokal me rendin. Ministri i brendshëm duhet ...

Me Shume