fbpx

Author Archives: admin

27 Apr
0

Basha: Shqipëria dhe Greqia, potenciale për të thelluar më tej bashkëpunimin

Kryetari i Partisë Demokratike pret Kryetarin e Parlamentit Grek, Vangelis Meimarakis.

Me Shume
27 Apr
0

PD: Shëndetësia e rilindjes me nepotizëm dhe mjekë të dënuar për abuzim

Zëdhënësja Vorpsi denoncon shkeljet me emërimet në sistemin shëndetësor. 

Me Shume
26 Apr
0

PD: Dëshmitë tronditëse për trafikun e drogës vënë nën akuzë dyshen Rama-Meta

Deklaratë e zëdhënëses Vorpsi pas fakteve të reja për trafikun e drogës me avionë në Lushnje, Gjadër, Kardhiq, etj

Me Shume
25 Apr
0

Basha: Fitore e betejës së opozitës për transparencë

Kryetari i Partisë Demokratike vlerëson hapat e arritur në drejtim të zbardhjes së ngjarjes dhe nisjen e hetimit parlamentar për përdorimin e aseteve të ushtrisë nga narkotrafikantët. Basha paralajmëron dyshen Rama-Meta se rendja drejt reformës territoriale pa opozitën, dhe kapja ...

Me Shume
24 Apr
0

Diskutimet e plota të ish-Kryeministrit Sali Berisha në Kuvend

“Debatojmë sot për njërin prej zhvillimeve më tronditëse në historinë 23 vjeçare të Shqipërisë, pushtimin e këtij vendi nga droga dhe trafiqet”.

Me Shume
24 Apr
0

Tabaku: Ndarja administrative, demagogji oligarkësh, duhet konsensus

Fjala e deputetes së Partisë Demokratike Jorida Tabaku në Kuvend: “Ju doni të bëni vetëm një hartë të re dhe kaq. Arsyeja nuk është pasioni juaj për gjeografinë apo pikturën, por thjesht dhe vetëm se kështu kënaqni interesat e kontrollit ...

Me Shume
24 Apr
0

Bode: Po emëroni një tutor për fshehjen e pasurive tuaja

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike Ridvan Bode në Parlament: Po zhvillojmë një debat të gjerë në Kuvend dhe jashtë kësaj aule shumë qytetarë mund të mendojnë se po bëhet debat për kontrollorët e pasurive të tyre, por në të ...

Me Shume
24 Apr
0

Reforma territoriale: Rama-Meta, qëllim për ta kthyer në feud elektoral

Fjala e deputetit Keltis Kruja në Kuvend: “Konsensusin e kërkuam ne në përgjigjen tonë dhe kryeministri cfarë tha? Opozita e do konsensusin për të bllokuar.Kjo është një logjikë e cila kryeministrit i vjen natyrshëm nga arsyetimet e tij, nga mënyra ...

Me Shume
24 Apr
0

PD: Mbyllja e konsullatës shqiptare në New York, Rama dëmton marrëdhëniet me SHBA

Kryeministri Rama ka hedhur një tjetër hap në dëmtimin e marrdhënieve me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke mbyllur konsullatën shqiptare në New York.

Me Shume
24 Apr
0

PD: Arrogancë qeveritare me artistët, Rama kërkon të kapë dhe Teatrin

Zëdhënësja Vorpsi denoncon vendimin e qeverisë për të hedhur poshtë kontratat me artistët e Teatrit të Operës e Baletit dhe Teatrit Kombëtar

Me Shume