fbpx

Author Archives: admin

05 May
0

Basha: Krimi dhe narkotrafiku drejtojnë rendin

Të nderuar deputetë, Beteja jonë këmbëngulëse për të vërtetën e trafikut të drogës ka tronditur botën e errët të narkotrafikut dhe narkotrafikantëve, por nga ana tjetër ka shërbyer edhe për një zgjim të fuqishëm të  ndërgjegjes qytetare të njerëzve të ...

Me Shume
05 May
0

Basha: Krimi dhe narkotrafiku drejtojnë rendin

Grupi Parlamentar / Kryetari i Partisë Demokratike kërkon ngritjen urgjente të komisionit hetimor për trafikun e drogës, denoncon rritjen e kriminalitetit dhe propagandën e qeverisë që tenton të mbulojë dështimet në çdo drejtim.

Me Shume
05 May
0

Basha: “Nuk do lejojmë tradhtimin e idealeve të demokracisë, lirisë dhe dinjitetit”

Basha, homazhe në nderim të heronjve të kombit.

Me Shume
04 May
0

PD pyet Ramën: Pse ka ndryshuar emrin drejtori i ujësjellësit?

Emërimet kriminale/Zëdhënësja Vorpsi kërkon transparencë për kriteret e ndjekura për Drejtorin e Ujësjellësit të Patosit

Me Shume
03 May
0

PD: Betoni në aerodrome nuk e mbulon përgjegjësinë e dyshes Rama-Meta për trafikun e drogës

Deputeti Kruja përshëndet marrjen e masave nga forcat e armatosura dhe kërkon fillimin e menjëhershëm të hetimit parlamentar

Me Shume
03 May
0

PD: Me Edi Ramën, vendet e punës për ish-të dënuarit

Zëdhënësja Vorpsi denoncon emërimin në krye të drejtorisë rajonale të transportit në Berat, të dënuarit për korrupsion.

Me Shume
02 May
0

Paloka: Mazhoranca kërkon të shmangë hetimin për trafikun e drogës

Prononcim për mediat i kryetarit të grupit parlamentar demokrat

Me Shume
02 May
0

PD: Përkeqësimi i lirisë së medias, Rama imponohet si kryeredaktor i gazetave dhe televizioneve

Deklaratë e deputetit Boçi, për raportin e Freedom House ku Shqipëria humb dy pikë në vlerësimin për lirinë e medias

Me Shume
02 May
0

PD: Rama fut në dorë shërbimin inteligjent dhe gradat e ushtrisë, për interesa politike

Nënkryetari i komisionit të Sigurisë, Flamur Noka, denoncon nismat antikushtetuese të Kryeministrit, që politizojnë ushtrinë dhe zhveshin Presidentin nga kompetencat e tij ligjore.

Me Shume
01 May
0

PD: Panairi i Ramës nuk e mbulon dot 1 majin më të vështirë për shqiptarët.

Deputetja Bregu denoncon dhunën e gardës ndaj protestueseve në aktivitetin qeveritar, dhe dhunën e retorikës boshe të Kryeministrit që nuk krijon asnjë vend të ri pune.

Me Shume