fbpx

Author Archives: admin

09 May
0

Basha: Në PD pushteti është i votës, nuk ka të preferuar të kryetarit

Krahas zgjedhjes së drejtuesve të rinj, në të gjitha strukturat e Partisë Demokratike po zhvillohet dhe analiza për rezultatin e 23 qershorit.

Me Shume
09 May
0

PD: Rendi, Rama po dështon në detyrën e tij parësore

Zëdhënësja e PD Laura Vorpsi reagon pas ngjarjes tronditëse në vendosjen e eksplozivit ndaj zonjës arkitekte

Me Shume
08 May
0

Berisha në Parlament: Qeveria theu embargon me Iranin, të ngrihet komision hetimor

“Duke ardhur në Parlament një qytetar më lutet nëse mundem ti bëj një përshëndetje qeverisë. Po i thashe, do ta bëj. Përshëndetja ishte: Mirëmëngjes shokë të qeverisë! A u lodhët duke vjedhur javës që kaloi? E shoh që kjo fjala ...

Me Shume
08 May
0

Noka: Kufijtë ruhen nga persona me çanta droge

Fjala në Kuvend e deputetit Flamur Noka:

Me Shume
08 May
0

PD: Prokuroria të nisë hetimet për akuzat e Thimios ndaj Rama-Kokëdhimës

Deklaratë e zëdhënëses Vorpsi pas dëshmisë tronditëse se Kryeministri dhe deputeti i tij i kanë kërkuar koleksionistit pikturën 1 milionë Euro

Me Shume
07 May
0

Basha: Legalizimi Falas? Projekti i Ramës i kushton disa herë më shumë qytetarëve dhe shemb 90 mijë ndërtesa

Kryetari i Partisë Demokratike bashkëbisedon me banorët e zonave informale të Tiranës mbi mashtrimin me legalizimin falas. Basha siguron qytetarët se opozita do të angazhohet për amendamente ligjore në favor të interesave të tyre.

Me Shume
07 May
0

Basha: Është rritur paligjshmëria, dhe arroganca qeveritare. Shqetësim krimi dhe trafiqet, korrupsioni dhe gjendja e ekonomisë.

Kryetari i Partisë Demokratike pret në takim drejtorin për zgjerimin në Komisionin Europian

Me Shume
07 May
0

PD: Dyshja Rama-Meta thellojnë paligjshmërinë me AMA-n

Kryetari i Grupit Parlamentar Demokrat, Paloka, denoncon ndërprerjen e paligjshme të mandatit të kreut të AMA-s, për interesa klienteliste

Me Shume
06 May
0

Basha-Grasso: Shteti ligjor, lufta kundër krimit dhe korrupsionit, siguria juridike, janë sfidat europiane të Shqipërisë.

Kryetari i Partisë Demokratike takohet me Presidentin e Senatit Italian, Pietro Grasso.

Me Shume
06 May
0

PD: Provokimet e dyshes Rama-Meta me foton e Enverit dhe grushtet lart, të papranueshme

Zëdhënësja Vorpsi dënon përpjekjet e përsëritura të mazhorancës për të rehabilituar figurën e diktatorit

Me Shume