fbpx

Author Archives: admin

18 May
0

PD: Edi Rama bëri drejtor njeriun e 750 kg kanabis

Deputeti Ristani denoncon emërimet kriminale të Kryeministrit. I arrestuari në 2006 me superaksion të policisë, bëhet Drejtori Rajonal i Transportit të Sarandës.

Me Shume
17 May
0

Basha: Protestë mbarëpopullore kundër kartelit të drogës, të premten para kryeministrisë

Kryetari i Partisë Demokratike i bën thirrje të gjithë shqiptarëve për të bashkuar zërin kundër kartelit më të rrezikshëm, kartelit të drogës

Me Shume
17 May
0

PD: Kushtetuesja i jep të drejtë opozitës, qeveria rrëzon sërish kërkesën për hetim për drogën

Deklaratë e deputetit Bylykbashi për zbardhjen e vendimit të Gjykatës Kushtetuese dhe vendimin e mazhorancës për të mos lejuar hetimin parlamentar të trafikut të drogës

Me Shume
16 May
0

PD: Mazhoranca nuk do transparencë për drogën, rrëzoi hetimin

Deklaratë e deputetit Halimi pas vendimit të konferencës së kryetarëve në Kuvend

Me Shume
16 May
0

PD: PS-LSI po deformojnë vullnetin e zgjedhësve korçarë

Deklaratë e deputetit Edmond Spaho për mapinpulimin me Këshillin e Qarkut të Korçës

Me Shume
16 May
0

PD: Kërcënimi i dëshmitarit, rrit përmasat e skandalit qeveritar të drogës

Deklaratë e deputetit Ristani, pas kërcënimeve që po merr dëshmitari okular i trafikut të drogës në Divjakë

Me Shume
15 May
0

Basha: Jemi besëlidhur sot kundër kartelit të drogës dhe për Shqipërinë europiane

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike në protestën e mbajtur para Kuvendit të Shqipërisë

Me Shume
14 May
0

Basha: Rinia shqiptare do ti japë përgjigje oligarkëve të drogës

Kryetari i Partisë Demokratike i kërkon rinisë shqiptare të protestojë së bashku me opozitën, nesër në orën 10.00 para Kuvendit.

Me Shume
14 May
0

PD: Halli i Ramës; ti ikë përgjegjësisë, halli i qytetarëve; të ndalin drogën

Deklarata për mediat e deputetit të PD Ristani pas daljes publike të kryeministrit Rama

Me Shume
13 May
0

Basha: Rama nuk i fshihesh dot përgjegjësisë për narkotrafikun. Dorëheqje ose përballje me qytetarët

Deklarata për mediat e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas daljes publike të kryeministrit Rama.

Me Shume