fbpx

Author Archives: admin

09 Jun
0

Basha: Statusi afron, qeveria dyfishon zullumet

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike në mbledhjen e Grupit Parlamentar 

Me Shume
09 Jun
0

Berisha takim me kongresmenin amerikan David Jolly

Ish kryeministri Berisha priti në një takim kongresmenin amerikan të Floridës David Jolly, të cilit i shprehu falenderimet më të përzemërta për mbështetjen e madhe e tejet të rëndësishme që SHBA i kanë dhënë Shqipërisë dhe shqiptarëve ndër vite. 

Me Shume
08 Jun
0

PD: Rama ndan pushtetin me krimin, nuk falet dot në bienale

Deklarata e zëdhënëses Vorpsi 

Me Shume
07 Jun
0

PD:Administrata në duar kriminale, Rama me pushime të gjata në Venecia

U bënë sot 5 ditë që Kryeministri i vendit, Edi Rama vazhdon fundjavën e tij të gjatë turistike në Venecia. Pasiguria e jetës është shtuar, ekonomia në rënie të përditshme, kriminelët hedhin vallen e drogës dhe kanë kapur administratën, ndërsa ...

Me Shume
07 Jun
0

PD: Rama, fushatë të re spastrimi në polici pas rekomandimit për statusin

Deputeti Ristani denoncon largimin nga Policia e Shtetit të 18 oficerëve dhe 5 drejtuesve të lartë pa motiv ligjor, dhe publikon treguesit e përkeqësuar të rendit dhe sigurisë publike

Me Shume
06 Jun
0

Basha: E papranueshme pseudoreforma territoriale e qeverisë

Të  nderuar deputetë, Qytetarët po ngrihen në protesta kundër pseudoreformes administrative territoriale të Qeverisë. Komunitetet vendore po protestojnë. Kryetarët dhe këshillat komunale e bashkiake, në shumicën e tyre, nuk po pranojnë hartën e imponuar qeveritare. Në Memaliaj, në Prrenjas, në ...

Me Shume
06 Jun
0

PD: Kriminalizimi i administratës ka një përgjegjës, Edi Ramën

Deklarata e Zëdhënëses Laura Vorpsi 

Me Shume
05 Jun
0

Dhënia e statusit, mundësi për shqiptarët të ecin drejt demokracisë

Fjala e ish-kryeministrit Berisha në Parlament mbi komisionin hetimor mbi emërimet në administratë

Me Shume
05 Jun
0

Fjala e deputetit të PD Flamur Noka në Kuvend

Të nderuar kolegë, E marr fjalën për procedurë për të ngritur një shqetësim.

Me Shume
05 Jun
0

Fjala e deputetit të PD Oerd Bylykbashi në Kuvend

Z. Kryetar Të nderuar Kolegë, Më lejoni të citoj nenin 1 te ligjit për Shërbimin Civil, atij ligji që mazhoranca  masakroi në mënyrë sistematike: Qëllimi dhe objekti Ky ligj ka për qëllim krijimin e një shërbimi civil të qëndrueshëm, profesional, ...

Me Shume