fbpx

Author Archives: admin

13 Jun
0

Basha: Vota juaj, i vetmi pushtet në Partinë Demokratike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha merr pjesë në analizën e PD-së së Fierit

Me Shume
13 Jun
0

PD: Rama dhe Meta në krah të të inkriminuarve, ndalojnë hetimin për administratën

Deklaratë e deputetit, Eduard Halimi

Me Shume
13 Jun
0

Bylykbashi:Maxhoranca shkeli ligjin për komisionet hetimore

Fjala në Kuvend e deputetit të PD Oerd Bylykbashi

Me Shume
12 Jun
0

Fjala në Kuvend e ish kryeministrit Sali Berisha:

Zonja deputete, Zotërinj deputetë,

Me Shume
12 Jun
0

Kruja: Maxhoranca, kontroll politik mbi Forcat e Armatosura

Fjala në Kuvend e deputetit të PD Keltis Kruja:

Me Shume
11 Jun
0

Basha: Mbështetje pa kushte për marrjen e statusit

Prononcimi për mediat i kryetarit të Partisë Demokratike pas drekës me ambasadorët e vendeve të BE-së, në Tiranë

Me Shume
11 Jun
0

Paloka: Ne i bëmë korigjimet që kërkoi mazhoranca, por Rama-Meta s’kanë vullnet për hetim

Deklaratë e Kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike për komisionin hetimor në lidhje me emërimet kriminale në administratë

Me Shume
11 Jun
0

Intervista e ish-kryeministrit Sali Berisha në emisionin “30 MINUTA” të gazetarit Arsen Hoxha në televizionin Vizion Plus

Gazetari: Mirëmbrëma dhe mirëserdhët në “30 minuta”! Për herë të parë emisioni “30 minuta” zhvendoset nga studio qëndrore e Vizion Plus, dhe unë për këtë e falënderoj që na mirëpriti në zyrën e tij ish-kryeministrin e Shqipërisë, njëherësh lideri historik ...

Me Shume
10 Jun
0

PD: Rama ia beson Avokaturën e Shtetit, të dënuarit për korrupsion

Denoncimi i zëdhënëses së Partisë Demokratike, Laura Vorpsi

Me Shume
09 Jun
0

Basha: Statusi afron, qeveria dyfishon zullumet

Të nderuar deputetë, Në hapje të këtij takimi dua që në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të përshëndes ngrohtësisht zhvillimin me sukses ditën e djeshme të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë. Me kënaqësi të veçantë kemi konstatuar nga ajo ...

Me Shume