fbpx

Author Archives: admin

06 Jul
0

Basha: Vota e lirë, garanci dhe përgjegjësi për PD dhe gjithë vendin

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD-së në Bulzizë

Me Shume
05 Jul
0

PD: Dialogu, e vetmja zgjidhje e qëndrueshme e tensionit në Maqedoni

Deklaratë e Partisë Demokratike për zhvillimet e fundit në Maqedoni

Me Shume
05 Jul
0

Basha: Rama bleu pushtetin, tani promovon njerëz të lidhur me krimin

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD-së Kukësit.

Me Shume
05 Jul
0

PD: Qeveria nuk mban premtimin per rrugën, vështirësohet jeta e qytetarëve

Koordinatori për Ndihmë Ligjore në PD, denoncon mashtrimin e qeverisë dhe papërgjegjshmërinë me rrugën Lin-Pogradec

Me Shume
05 Jul
0

PD: Akuzohet për uzurpim prone, Rama e bën shef të verifikimit të pronave

Zëdhënësja Vorpsi, denoncon emërimin në krye të task-forcës për pronat në Vlorë, të personit të denoncuar për pushtim toke

Me Shume
04 Jul
0

PD: Rama, fushatë të re spastrimi pas statusit

Deputeti Bylykbashi denoncon largimet masive nga administrate 

Me Shume
04 Jul
0

Basha: Drejtuesit e rinj duhet të garantojnë hapjen dhe ripërtëritjen e partisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Kurbinit. “Qytetarët shqiptarë e dinë që ne jemi partia që kemi vullnetin, besimin, energjitë dhe kapacitete për t’ju rikthyer shpresën shqiptarëve”

Me Shume
04 Jul
0

Fjala e ish-Kryeministrit Berisha mbi rezolutën e Kuvendit për raportin e Prokurorisë për krimin

“Zoti kryetar i seances, Zonja deputete, Zotërinj deputetë, Të dashur qytetarë dhe qytetare, Sot, në këtë sallë bosh nga mazhoranca, ne diskutojmë problemin më  themelor, më shqetësues, më të rëndësishëm për jetën tuaj, të fëmijëve tuaj, të pronave tuaja, të ...

Me Shume
04 Jul
0

Fjalimi i deputetit Flamur Noka në Kuvend

Tё nderuar kolegё, Nё fakt nuk ka gjё mё tё turpshme sesa tё shohёsh kёtё sallё bosh, por ёshtё edhe mё e turpshme kur shef keto karrige kёtu tё gjitha bosh. Ndёrsa edhe mё e  rёndё ёshtё, po tё pyesёsh ...

Me Shume
03 Jul
0

PD denoncon arbitraritetin e INUK që solli katastrofën e Ksamilit

Dy javë më parë, në nisjen e sezonit turistik, INUK hodhi në erë një ndërtim prej druri në ishullin e Ksamilit, duke shkaktuar një zjarr që solli dëme të mëdha në bimësinë dhe në bregdetin e perlës së Jonit.

Me Shume