fbpx

Author Archives: admin

15 Jul
0

Kryetari i Partisë Demokratike pret kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa

Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha, priti në një takim miqësor një delegacion të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të kryesuar nga Kryetari i saj, z. Isa Mustafa.

Me Shume
15 Jul
0

PD: Shkarkimet e padrejta nga puna marrin jetën e dy kryefamiljarëve

Zëdhënësja Vorpsi denoncon arrogancën e qeverisë që shkaktoi dy vetëvrasje në Gjirokastër

Me Shume
15 Jul
0

PD: Rama hoqi dy gra për të bërë deputet të dënuarin për trafik prostitucioni

Partia Demokratike denoncon heshtjen e Edi Ramës pas kërcënimit banditesk të zëdhënëses Vorpsi

Me Shume
14 Jul
0

Berisha: Ajo që ndodh në parlament, është përpjekje kriminale e Edi Ramës për të asgjësuar politikisht opozitën, për ta shndërruar atë në pseudo-opozitë

Intervista e Ish-kryeministrit Berisha dhënë televitionit ABC News

Me Shume
14 Jul
0

Basha: Jemi në krye të betejës për të ndaluar shndërrimin e demokracisë në oligarkinë Rama-Meta

Prononcim për mediat i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me përfaqësuesit e trupit diplomatik akredituar në Tiranë

Me Shume
14 Jul
0

PD: Edi Rama urdhëron dhunën ndaj opozitës dhe thellon heshtjen

Deputetja Bregu i kujton Kryeministrit se do të mbajë personalisht përgjegjësi për çdo akt dhune dhe kërcënimi ndaj përfaqësuesve të Partisë Demokratike 

Me Shume
14 Jul
0

PD kallëzon penalisht në Prokurori deputetët Ndoka dhe Ndreu

Halimi: “Dhuna ndaj opozitës e vë demokracinë në rrezik. Procedurat janë të qarta, kemi besim se Prokuroria do të jetë në nivelin e duhur për të ushtruar detyrën”

Me Shume
13 Jul
0

Reagim i Partisë Demokratike pas kërcënimit të zëdhënëses Laura Vorpsi, nga Arben Ndoka

Sot pasdite Arben Ndoka kërcënoi me anë të një bisede telefonike zëdhënësen e Partisë Demokratike, LauraVorpsi.

Me Shume
13 Jul
0

PD: Edi Rama hesht për futjen e krimit në parlament

Deklaratë e zëdhënëses së Partisë Demokratike, Laura Vorpsi

Me Shume
13 Jul
0

Basha: Çdo ditë në këmbë për të mbrojtur demokracinë e qytetarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Gramshit

Me Shume