fbpx

Author Archives: admin

19 Jul
0

PD: 9 ditë nga dhuna në Kuvend, një javë nga faktet tronditëse, Rama sërish hesht

Deputeti Pollo denoncon mosreagimin e Kryeministrit pas publikimit të dosjes së plotë të së shkuarës kriminale të deputetit Ndoka

Me Shume
19 Jul
0

PD: Prej një viti, qeveria neglizhon aksin Kamëz-Fushë Krujë

Koordinatori Salianji denoncon papërgjegjshmërinë e qeverisë që zvarrit punimet duke vështirësuar jetën e banorëve të zonës dhe gjithë Veriut

Me Shume
18 Jul
0

PD: Çdo kryeministër në botën euroatlantike do reagonte pas dosjes kriminale të deputetit

Deputeti Eduard Halimi denoncon heshtjen e Kryeministrit pas publikimit të fakteve dhe provave për të shkuarën kriminale të deputetit Ndoka

Me Shume
17 Jul
0

PD: Mëkatet e Ramës në 300 ditë nuk shpëtohen nga rrëfimi i sukseseve imagjinare

Zëdhënësja Vorpsi denoncon mashtrimin me të përndjekurit, humbjen e vendeve të punës, vetëvrasjet nga arbitrariteti i qeverisë dhe varfërinë që po rrënon shpresën

Me Shume
17 Jul
0

PD: 300 ditë Rama-Meta, rilindje e krimit, rënie e rendit

Partia Demokratike organizoi sot një konferencë për rendin e sigurinë në vend, me pjesmarrjen e specialistëve, njohësve të fushës, aktorëve  të shoqërisë civile dhe organizatave partnerëve.

Me Shume
17 Jul
0

PD: Rama hesht për goditjen dhe kërcënimin e opozitës, se është vetë autori

Deputeti Bylykbashi denoncon mosreagimin e Kryeministrit një javë pas goditjes dhe kërcënimit me jetë të përfaqësuesve të Partisë Demokratike

Me Shume
16 Jul
0

PD: Ministrja e Mbrojtjes me drejtor të paligjshëm auditi

Zëdhënësja Vorpsi denoncon shkeljen e ligjit nga Kodheli. Zbulimi u bë nga shkresa e Ministrit të Financave, Cani

Me Shume
16 Jul
0

PD: Prova të reja të lidhjes së Edi Ramës me personat e inkriminuar

Partia Demokratike publikon shkresën që deputeti Ndoka i ka dërguar gjykatës së Romës ku kërkon ulje të dënimit

Me Shume
16 Jul
0

PD: Rama instalon zyrtarisht oligarkinë e tij

Deputeti Halimi denoncon paketën e ligjeve për drejtësinë që Rama paraqet sot në Kuvend, si një masë për të vënë nën kontroll sistemin

Me Shume
16 Jul
0

Berisha me gazetarët për 300 ditët e qeverisjes Rama – Meta

“Pershendetje! Ju falenderoj qe jeni sot ketu dhe ju kam thirrur per te paraqitur, ne teresi mbi bazen e te dhenave zyratre, bilancin dramatik te 300 diteve te “aleances se qelbesirave”. Qytetare, kete etikete zgjodhen ata ne diten e themelimit ...

Me Shume