fbpx

Author Archives: admin

25 Jul
0

PD: Rama injoron thirrjet për drejtësinë, kap shkollën e Magjistraturës

Deklaratë e deputetit Eduard Halimi

Me Shume
25 Jul
0

PD: 15 ditë heshtje, Rama solli krimin në Parlament

Deklaratë e deputetit të PD, Ardian Turku

Me Shume
25 Jul
0

PD: Policia dhunon familjen dhe pronën e saj

Koordinatori Salianji denoncon rastin flagrant të familjes së dhunuar fizikisht në Kombinat nga Policia e Shtetit

Me Shume
24 Jul
0

PD: Rama promovon Ndokën, pas sulmit ndaj opozitës e vë në rreshtin e parë

Edi Rama prej dy javësh hesht, për agresionin banditesk ndaj përfaqësuesve të opozitës në parlament. Prej dy javësh hesht Edi Rama edhe pse u publikua dosja e plotë e lidhjeve të tij kriminale dhe e depërtimit të trafikut të qënieve ...

Me Shume
24 Jul
0

Konferenca e pensioneve; diskutimet e plota

Kastriot Sulko: Rritja e moshës, ul kohën e gëzimit të pensionit Sot  janë mbi 500 mijë njerëz që përfitojnë nga skemat e pensioneve, por të gjithë të tjerët urojnë dhe mendojnë që të kalojnë në një fazë të tillë me ...

Me Shume
24 Jul
0

PD: Skema e qeverisë për pensionet, shkatërruese për shqiptarët

Partia Demokratike organizon një konferencë për pensionet. Pensionistët, personat me aftësi të kufizuar, organizatat e shoqërisë civile, të gjithë njëzëri kundër planit të qeverisë për pensionet 

Me Shume
23 Jul
0

PD: Parada e qeverisë, ja 10 dështimet e mëdha të financave

Deklaratë e deputetit, Florion Mima mbi 300 ditët e financave shqiptare

Me Shume
23 Jul
0

PD: Edi Rama kërkon të përgjojë çdo shqiptar që ka celular

Deputeti Halimi denoncon vendimin e Kryeministrit që shtetëzon të dhënat personale të aparateve celularë në mënyrë që të ketë askes në telefonata, mesazhe, Whatsapp, Facebook, BBM, kudo e kurdo

Me Shume
23 Jul
0

PD: Rama thellon heshtjen për inkriminimin e parlamentit dhe dhunën ndaj opozitës

Deputeti Spaho dënon mosreagimin e Kryeministrit, 13 ditë pas akteve banditeske të porositura prej tij

Me Shume
23 Jul
0

PD: Rama mashtroi publikisht, Strazburgu nuk i ka dhënë asnjë ditë kohë

Deputetja Tabaku denoncon dështimin e qeverisë më cështjen e pronave që po u kushton shtrenjë taksapaguesve shqiptarë

Me Shume