fbpx

Author Archives: admin

20 Oct
0

Sulmi i Xhafës ndaj prokurorisë në shërbim të paktit Rama-Tahiri

Pyetje: Z. Basha si i komentoni deklaratat e ministrit të Brendshëm z.Fatmir Xhafaj, sot? Basha: Solidaritet i kupolës mafioze. Fatmir Xhafa është në konflikt interesi. Vepra e parë dhe e fundit që ai duhej të bënte si Ministër i Brendshëm, ...

Me Shume
19 Oct
0

Anëtarët e PD: Të mblidhet urgjentisht Komisioni i Imunitetit, Tahiri dhe Rama po prishin provat e krimit

Anëtarët e PD në Komisionin e Rregullores, Imunitetit dhe Mandateve u paraqitën në Kryesinë e Kuvendit, ku kërkojnë mbledhjen urgjente të këtij komisioni, pasi cdo minut që kalon, Edi Rama dhe Tahiri e shfrytëzojnë për prishjen e provave të krimit. ...

Me Shume
19 Oct
0

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Prokuroria e Krimeve të Rënda sapo ka njoftuar depozitimin në Kuvendin e Shqipërisë të kërkesës për heqjen e imunitetit, arrestimin dhe kontrollin e banesës të deputetit Saimir Tahiri. I bëj thirrje Kuvendit të veprojë menjëherë. I bëj thirrje Kuvendit të ...

Me Shume
19 Oct
0

Prononcimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Dua ta nis me një përgëzim për prokurorinë e krimeve të rënda, Shërbimin  Informativ të Shtetit dhe partnerët e huaj, të cilët bënë të mundur kapjen e një sasie droge rekord në Vlorë, pronë e klanit Habilaj –Tahiri –Rama dhe, ...

Me Shume
18 Oct
0

Deklaratë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas tryezës së Frontit të Bashkuar Opozitar

Fronti i Bashkuar Opozitar nga kjo tryezë ka dalë me një vendim të përbashkët dhe një qendrim të përbashkët, që sapo i është shpërndarë mediave dhe opinionit publik. Vendimi është; krijimi i një Fronti të Bashkuar Opozitar kundër krimit, pjesë ...

Me Shume
18 Oct
0

Biznesi i vogël në Kavajë në alarm: Po u fut TVSH-ja, ulëm qepenat

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me pronarë dhe të punësuar në biznesin e vogël në Kavajë, të cilët shprehen kundër futjes së tyre në skemën e pagesës së TVSH, pasi kjo do ti cojë drejt falimentimit për ...

Me Shume
17 Oct
0

Skandali Habilaj-Tahiri, Rama përgjegjësi dhe përfituesi kryesor i trafikut të drogës

Të dashur bashkëqytetarë! Ju keni parë sot në media me sytë tuaj, provat dhe faktet e Anti-Mafias Italiane që lidhin direkt Saimir Tahirin me  trafikun e drogës dhe të armëve. Provat e hetimit nga anti-mafia italiane tregojnë se grupi narkotrafikant ...

Me Shume
17 Oct
0

Dosja e Plotë Hetimore Habilaj-Tahiri

  Më poshtë gjeni dosjen e plotë nga autoritetet Italiane. Dosja e Plotë në Italisht.     

Me Shume
17 Oct
0

Deklaratë e deputetit Eduard Halimi pas mbledhjes së Këshillit të Rregullores

Parlamenti sot ka në përbërje të tij deputetë me rekorde të tmerrshme kriminale, e cila është evidentuar qartë nga raprti i OSBE-së për zgjedhjet e 2017-ës, ku në faqen 11 parashikohet se deputetë me të dhëna kriminale janë futur në ...

Me Shume
17 Oct
0

Provat e lidhjes së Ramës me narkomafian janë para syve të çdo shqiptari, po vjen ora e vendimeve të mëdha

Kam thirrur këtë konferencë për shtyp në orët e para të mëngjesit pasi Shqipëria ndodhet para shpërthimit të një skandali me përmasa historike, përsa i përket krimit të organizuar shqiptar dhe lidhjeve të këtij krimi me qeveritarët e sotëm. Dje, ...

Me Shume