fbpx

Author Archives: admin

21 Aug
0

PD: Rama foli dy orë, por nuk dha përgjigje për 11 çështjet e mprehta të ditës

Deklaratë e deputetit Genc Pollo

Me Shume
21 Aug
0

PD: Të gjithë i njohin faktet e inkriminimit të Parlamentit, vetëm Edi Rama hesht

 Faktet tronditëse që dëshmojnë inkriminimin e Parlamentit, njihen prej 42 ditësh. Çdo qytetar i vendit ka mësuar se Edi Rama i ka hapur dyert e Parlamentit, deputetëve me precedent penalë, si Arben Ndoka, i dënuar me 7 vite burg për ...

Me Shume
20 Aug
0

Përfaqësuesit e Partisë Demokratike presin Nënkryetarin e Bundestagut: Mirënjohje për mbështetjen e Gjermanisë në rrugën e integrimit, shqetësim për tensionin e krijuar në vend nga qeveria.

Zëvëndëspresidenti i Bundestagut Gjerman, z. Johannes Singhammer dhe delegacioni që e shoqëronte u priten sot në një takim nga deputetët e Partisë Demokratike, z. Edmond Spaho Nënkryetar i Kuvendit të Shqipërisë, z. Aldo Bumçi nënkryetar i Komisionit për Politikën e ...

Me Shume
20 Aug
0

PD: Direktiva e qeverisë, faturoni sa më shumë qytetarët për energjinë

Deklaratë e deputetit Aldo Bumçi

Me Shume
20 Aug
0

Përfaqësuesit e Partisë Demokratike takohen me Kryetarin e Dhomës së Perfaqësuesve të Japonisë, z.Bunmei IBUKI

N/Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë z.Edmond Spaho së bashku me një grup deputetësh të Partisë Demokratike u takuan sot me Kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Japonisë, z. Bunmei IBUKI dhe delegacionin që e shoqëron. Z.Spaho shprehu keqardhjen e thellë ...

Me Shume
20 Aug
0

PD: Prokuroria të hetojë mekanizmin e punësimit në të gjithë zyrat e Partisë Socialiste

Deklaratë e deputetes Voltana Ademi

Me Shume
20 Aug
0

PD: Rama producent i inkriminimit të parlamentit, heshtja vetëm e zmadhon skandalin

Deklaratë e Partisë Demokratike

Me Shume
19 Aug
0

PD: Bilanci më dramatik në miniera, ku kanë humbur Edi Rama e Erion Veliaj?

Partia Demokratike është e shqetësuar për gjendjen e sigurisë në minierat tona. Në krye të vitit pas ardhjes së kësaj qeverie në pushtet, ka sot një bilanc lufte, më dramatiku në vitet e fundit, me mbi 13 viktima. Duke i ...

Me Shume
19 Aug
0

PD: Inkriminimi i zyrave dhe heshtja e Ramës, krijon Canet

Deklaratë e Partisë Demokratike

Me Shume
19 Aug
0

PD: LDG, gratë dhe vajzat të reagojnë fuqishëm për punësimin në këmbim të favorit seksual

Deklaratë e kryetares së Gruas Demokrate, Albana Vokshi

Me Shume