fbpx

Author Archives: admin

04 Sep
0

Basha: PD-CDU, bashkëpunim për Shqipërinë europiane

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në Konferencën mbi marrëdhëniet shqiptaro-gjermane dhe bashkëpunimin mes qendrës së djathtë shqiptare dhe asaj gjermane.

Me Shume
04 Sep
0

Basha-Schockenhoff: Të respektohen vendimet e Gjykatës Kushtetuese

Deklarata për mediat e Andreas Schockenhoff, Nënkryetar i Grupit Parlamentar CDU/CSU, i Parlamentit Gjerman dhe  Kryetarit të Partisë Demokratike,  Lulzim Basha 

Me Shume
04 Sep
0

PD: Qeveria zgjodhi të paguajë CEZ dhe rrisë çmimin e energjisë për shqiptarët

Deklarata e Enno Bozdos, i cili tha se rritja e çmimit të energjisë erdhi pas skandalit të faljes së 3 miliardë dollarëve kompanisë CEZ 

Me Shume
03 Sep
0

PD: Paralajmëruam rritjen e çmimit të energjisë elektrike

Deklarata e deputetes së PD, Jorida Tabaku, e cila denoncoi vendimin e qeverisë për të rritur çmimin e energjisë pas skandalit qeveritar me CEZ 

Me Shume
03 Sep
0

PD: Rama-Meta emëroi Shef Komisariati xhelatin e diktaturës

Deputeti i PD, Flamur Noka denoncon emërimin e ish vrasësit në diktaturë si Shef Komisariati në Malësinë e Madhe 

Me Shume
02 Sep
0

Basha: Oligarkia rrëzoi dekretet e Presidentit pa asnjë argumentim

Prononcimi për mediat i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Me Shume
01 Sep
0

Basha: Shqipëria, jo me një opozitë dekorative, përballë kryeoligarkut Edi Rama

Fjala e Kryetarit të PD Lulzim Basha në mbledhjen e Grupit Parlamentar

Me Shume
01 Sep
0

PD:Dyshja Rama-Meta nuk njeh kufi morali, promovoi drejtoreshën që shkaktoi vdekjen e punonjëses së saj

Deklarata e deputetes Eleina Qirici e cila denoncoi promovimin për në Kryesinë e Qarkut, të Drejtoreshës së ISSH në Korçë. 

Me Shume
31 Aug
0

PD: Kriminalizimi, i vetmi bilanc i sigurtë i Ramës

Deklaratë e Partisë Demokratike

Me Shume
31 Aug
0

PD: Krerët e Policisë pohojnë dështimin, përgenjështrojnë propagandën e Ramës

Deputeti i PD, Gent Strazimiri paraqet prova e fakte se si krerët e Policisë së Shtetit pranojnë dështimin, ndryshe nga propaganda qeveritare e kryeministrit. 

Me Shume