fbpx

Author Archives: admin

14 Sep
0

PD: Kodheli shkeli ligjin, prokuroria të hetojë

Deklaratë e deputetit Helidon Bushati

Me Shume
14 Sep
0

PD: Qeveria po krijon pashallëkun e Koço Kokëdhimës në Qeparo

Deputeti Ristani dhe banorët e zonës, denoncojnë ndërtimin e deputetit të zonës në kundërshtim flagrant me ligjin vetëm 3 metra larg bregdetit

Me Shume
13 Sep
0

PD: Veliaj i zhytur në skandal, Rama ta shkarkojë nëse nuk dorëhiqet

Koordinatorja për mediat, Silvi Bardhi reagon mbi faktet e reja të korrupsionit me dasmën e Ministrit të Mirqënies Sociale 

Me Shume
13 Sep
0

PD: Daja i Erion Velisë me pallat pa leje në Urën Vajgurore

Koordinatori Ervin Salianji denoncon ndërtimin ku është përfshirë kryetari i Bashkisë së Urës Vajgurore, që është daja i Ministrit Veliaj. Gjykata e Apelit të Vlorës e shpalli lejen të pavlefshme 

Me Shume
12 Sep
0

Basha: Vepra e Azemit, frymëzim për të mbrojtur me cdo cmim lirinë, demokracinë, të ardhmen europiane

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike në memoralin e Dëshmorit të Atdheut, Azem Hajdari, 16 vjet pas vrasjes së tij

Me Shume
12 Sep
0

PD: Thellohet skandali Veliaj, dasma faturohet si aktivitet kulturor

Deklaratë e koordinatores për mediat, Silvi Bardhi

Me Shume
10 Sep
0

Udhëzimi i Kryetarit të Partisë Demokratike për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar‏

 

Me Shume
10 Sep
0

PD: Shëndetësia në ditën më të keqe, qeveria kërkon të kontrollojë Urdhërat

Anëtarët e Opozitës në Komisionin e Shëndetësisë dhe Cështjeve Sociale mblidhen në selinë e Partisë Demokratike dhe bëjnë oponencë për projektligjet e qeverisë

Me Shume
10 Sep
0

PD: Energjia, shqiptarët po paguajnë çdo ditë më shumë, arritjet vetëm në Facebookun e Ramës

Deklaratë për shtyp e Enno Bozdos

Me Shume
10 Sep
0

PD: Avioni privat, skandal korruptiv i Edi Ramës

Deklaratë e kryetarit të grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka

Me Shume