fbpx

Author Archives: admin

28 Sep
0

Fjala e liderit historik të Partisë Demokratike, Sali Berisha, mbajtur në Kuvendin Kombëtar

Të dashur delegatë dhe delegate të Kuvendit të Partisë Demokratike,

Me Shume
27 Sep
0

Fjala e Kryetarit Lulzim Basha në Kuvendin Kombëtar të PD‏

Të dashur delegate dhe delegatë të Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, Të nderuar miq dhe të ftuar, Zonja dhe zotërinj, Jam i lumtur te jem me ju sot, ne kuvendin me te madh dhe demokratik te historise se kombit tone. ...

Me Shume
26 Sep
0

PD: Skandal diplomatik, Ministri i Jashtëm braktisi fjalimin e Presidentit në OKB

Deklarata e deputetit Aldo Bumçi

Me Shume
26 Sep
0

PD: “Afera CEZ” do rrisë çmimin e energjisë për shqiptarët

Deklaratë e Enno Bozdos

Me Shume
25 Sep
0

Basha me Bankën Botërore: Duhet transparencë për ekonominë që po bie çdo ditë

Kryetari i Partisë Demokratike shpreh shqetësimet e opozitës mbi arbitraritetin e qeverisë dhe përkeqësimin e treguesve të ekonomisë

Me Shume
24 Sep
0

PD: Rama-show me tapitë e lëna gati nuk e mbulon mashtrimin e legalizimit falas

Deklaratë e koordinatores për mediat, Silvi Bardhi

Me Shume
24 Sep
0

PD: 90 përqind e shqiptarëve paguajnë më shumë taksa me Edi Ramën

Deputetët demokratë të komisioneve parlamentare analizojnë ndryshimet në buxhet. Janë ulur fondet për shëndetësinë, arsimin, ish-të përndjekurit, bujqësinë 

Me Shume
24 Sep
0

PD: Edi Rama, autori gjakftohtë i dhunës në Kuvend

Deputeti Eduard Selami i kërkon prokurorisë të thellojë hetimin deri tek përgjegjësi kryesor, Kryeministri i vendit

Me Shume
23 Sep
0

PD: Rama, shkarkime në drejtësi me deputetë të dënuar nga drejtësia

Deklaratë e deputetit Arben Ristani

Me Shume
23 Sep
0

PD: Hetimi i plotë dhe serioz duhet të shkojë tek porositësi i dhunës, Edi Rama

Deklaratë e deputetit Eduard Halimi

Me Shume