fbpx

Author Archives: admin

01 Oct
0

Basha: Dorëzimi i dëshmitarit të drejtësisë, akt kriminal i Edi Ramës për llogari të mafias

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike. Basha: Kërkesat tona janë të qarta, janë publike. Kryeministri, ka jo një javë, por 8 javë që i bën bisht përgjegjësisë dhe i bën bisht përgjigjes. Jemi ne që presim përgjigje nga ai. Dhe ...

Me Shume
01 Oct
0

Daul: Nuk ia vlen të qendrosh në Parlament kur nuk respektohen parimet dhe drejtësia

Deklaratë e Presidentit të PPE, Josehp Daul, pas takimit me Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Me Shume
30 Sep
0

Halimi: Eshtë Edi Rama i fyerjeve banale që e njohin të gjithë, ska dëshmitarë të rremë që ta shpëtojë

Deklaratë e deputetit Eduard Halimi

Me Shume
30 Sep
0

Basha në Bruksel: Kursi i qeverisë i kundërt me atë që pret BE

Kryetari i Partisë Demokratike informon partnerët për gjendjen e rëndë të demokracisë në vend. 

Me Shume
30 Sep
0

Weber: Sjellja e qeverisë jo në përputhje me modelin europian

Ne takimin në Bruksel me zotin Basha, kryetari i grupimit të Partive Popullore në Parlamentin Europian, Manfred Weber, kërkon zbatimin nga qeveria të parimeve demokratike dhe vendimeve të gjykatave 

Me Shume
30 Sep
0

PD: Rama i vërtetë, ai që shan pas shpine

Deputeti Ristani sqaron publikisht skandalin e djeshëm të Kryeministrit

Me Shume
30 Sep
0

PD: Letra për AMA dhe RTSH, tjetër tentakulë e Rama-Metës drejt institucioneve të pavarura

Deklaratë e deputetit Luciano Boci

Me Shume
29 Sep
0

Kuvendi Kombëtar, ringritja e Partisë Demokratike

Deklaratë e zëdhënëses, Oriela Nebiaj dhe lista e anëtarëve të rinj të Këshillit Kombëtar

Me Shume
29 Sep
0

PD: Edi Rama po ndez revoltën popullore

Deklaratë e kreut të Grupit Parlamentar Demokrat, Edi Paloka, pas shembjes në Kavajë të simbolit të demokracisë

Me Shume
29 Sep
0

Basha: Të mbyllësh sytë para situatës së rëndë të demokracisë, është bashkëfajësi

    Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet për mediat, pas takimit me komisionerin Fyle

Me Shume